Aż 7 nowych salonów Empik w końcówce roku

Empik nie zwalnia tempa rozwój stacjonarnej sieci sprzedaży. Tylko w listopadzie i grudniu 2019 r. firma zwiększyła liczbę swoich lokalizacji o cztery kolejne placówki prowadzone w formacie standardowym (minimum 200 mkw.) i trzy w mniejszym (ok. 120-150 mkw.). Nowe salony zostały otwarte w Bolesławcu, Grudziądzu, Krotoszynie, Łodzi, Przasnyszu, Śremie i Warszawie.

20 grudnia Empik zainaugurował działalność w Śremie. W nowo otwartym Parku Handlowym przy ul. Ludwika Zamenhofa 20 powstała pierwsza placówka Empiku w tym mieście. Obejmuje powierzchnię 225 mkw. na parterze retail parku. Z zakupów w nowych salonach – także pierwszych w swoich miastach – mogą już korzystać także mieszkańcy Bolesławca i Krotoszyna.

Marka zasiliła grono najemców nowo otwartego parku handlowego Stary Dworzec przy ul. Hutniczej 7A w Bolesławcu, gdzie prowadzi sklep o powierzchni 186 mkw. na parterze galerii. Nowy salon o powierzchni 250 mkw. czeka także na mieszkańców Krotoszyna w nowej, niedawno rozbudowanej części Galerii Krotoszyńskiej przy ul. Słodowej 13.

O piątą lokalizację marka powiększyła także sieć sprzedaży w Łodzi. Salon o powierzchni 215 mkw. znajduje się w Parku Handlowym Łódź Traktorowa przy ul. Traktorowej 50/58.

We wszystkich sklepach klienci znajdą szeroki wybór produktów z takich kategorii jak prasa, książki, film, muzyka czy artykuły papiernicze. Uzupełnieniem oferty są bilety na różnorodne wydarzenia czy usługi dodatkowe, w tym możliwość odbioru zamówień złożonych w sklepie internetowymi na Empik Foto oraz za pośrednictwem usługi Ekspresowej Rezerwacji (click&collect).

Ekspansja także mniejszych formatów

To nie jedyne otwarcia nowych salonów, z jakimi Empik zakończy 2019 rok. Serię prowadzonej konsekwentnie ekspansji mniejszych formatów sklepów uzupełniają dwie nowe lokalizacje – w Przasnyszu, gdzie otwarty został pierwszy Empik w mieście, a także kolejna placówka w Warszawie. W listopadzie nowy salon uzupełnił także ofertę Galerii Grudziądzkiej w Grudziądzu.

Premierowy Empik w Przasnyszu znajduje się w znanej mieszkańcom Galerii Stokrotka przy ul. Orlika 18. i zajmuje powierzchnię niemal 147 mkw.  Natomiast do dyspozycji mieszkańców warszawskiej Woli dołączył nowy salon o powierzchni 156 mkw. przy ul. Jana Kazimierza 46/54.

W salonach o mniejszym formacie klienci znajdą bogaty wybór książek, tytułów prasowych, filmów, wydawnictw muzycznych, multimediów, artykułów papierniczych i kreatywnych, zabawek i gier planszowych oraz biletów na wydarzenia kulturalne i rozrywkowe w całej Polsce. Wzorem standardowych formatów, także w mniejszych salonach Empik klienci mogą korzystać z usługi znanej jako click&collect, która daje możliwość sprawdzenia dostępności towaru w konkretnym salonie w aplikacji mobilnej lub na stronie www.empik.com, zarezerwowania go i odebrania w sklepie już w ciągu 2 godzin.

Ponad 260 salonów w sieci Empik

Grupa Empik to dziś ogólnopolska sieć obejmująca ponad 260 salonów Empik, sklep internetowy i aplikacja, księgarnie Mole Mole i sklepy Papiernik by Empik a także serwis Empik Foto i księgarnia internetowa Livro.pl.

Segment dystrybucji tworzą: Platon (książki) oraz Spółka Polperfect (prasa). Segment wydawniczy składa się z Grupy Wydawniczej Foksal czyli wydawnictw W.A.B., Wilga i Buchmann. Portfolio Grupy uzupełnia kategoria digital a w niej spółki Virtualo oraz Spółka e-Muzyka i platforma Going. Empik został nominowany do nagrody Retailers’ Awards 2020 w kategorii Omnichannel/New Technology.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.