Nowa kawiarnia Columbus Coffee w Starym Browarze zapowiedzią ewolucji sieci

Z początkiem roku w Starym Browarze w Poznaniu rozpoczęła działalność kawiarnia polskiej sieci Columbus Coffee. Marka zajęła ponad 120-metrowy lokal położony przy wejściu do skrzydła Pasażu. Koncept wprowadzony do Browaru to zupełna nowość – poznańskim otwarciem Columbus rozpoczyna nowy rozdział w historii brandu i zapowiada ewolucję sieci.

– Nasza ostatnia inwestycja, kawiarnia w Starym Browarze w Poznaniu, to przełomowy projekt, który będzie wskazywał nowy kierunek dla całej marki – mówi Michał Kibler, Marketing Manager Columbus Coffee. Po długich przygotowaniach uznaliśmy, że nasze sprawdzone rozwiązania wymagają pewnego odświeżenia. Marka ma już całą dekadę i to był dobry moment na zastanowienie się, co nam się udaje, a co należy udoskonalić. Poza elementami stylistycznymi, które wnoszą nieco żywiołowości, lekkości, a jednocześnie twardo zaznaczają swój indywidualizm, wciąż udoskonalamy nasze receptury.

Nadchodzące zmiany zdradza przede wszystkim wystrój poznańskiej kawiarni – jaśniejszy i żywszy od wnętrz znanych z dotychczasowych lokalizacji z logo Columbus. W projekcie połączono inspiracje paryskimi kafejkami z nowoczesnym designem. Lekkim, jasnym meblom towarzyszy ceramika z efektownymi patternami. Spójność całości zapewnia ciepłe światło lamp w designerskich oprawach.

– Columbus Coffee to kolejna marka, która właśnie w Starym Browarze zdecydowała się zaimplementować swój najświeższy koncept – mówi Renata Gralec, Dyrektor Centrum. W ostatnim roku były to m.in. nowa odsłona firmowego salonu Nike i poznańskie premiery, takich marek jak Peserico, Talbot Runhof, Elisabetta Franchi. Z wielką satysfakcją obserwujemy sukcesy takich odważnych, ogólnopolskich projektów w naszym Centrum.

Columbus Coffee w Starym Browarze_fot. J. Krzyżanowski

Strategiczna lokalizacja kawiarni Columbus

– Nowa kawiarnia Columbus położona jest tuż przy wejściu do Pasażu, po zachodniej stronie Centrum. To doskonała lokalizacja dla Columbus Coffee, w pobliżu znajdują się uczelnie wyższe, kompleksy biurowe, m.in. niedawno otwarte budynki Nowego Rynku – mówi Renata Gralec. To ciąg komunikacyjny w pobliżu kina i nowej inwestycji Food Park – żyjący siedem dni w tygodniu, także w niedziele niehandlowe. Przestrzeń wokół kawiarni wkrótce będzie jeszcze atrakcyjniejsza – w tym roku powstanie przy niej nowoczesny zielony Plac Starego Browaru.

– Menu kawiarni Columbus Coffee to nie tylko wachlarz kaw przygotowywanych z zachowaniem reguł sztuki baristycznej, ale także karta śniadaniowo-lunchowa obejmująca m.in. śniadania angielskie, sandwiche z croissantów i flagowy produkt Columbusa – świeże muffiny. W nowym lokalu mamy specjalne, przeszklone pomieszczenie przeznaczone do ich wypieku. Wyciągnięte prosto z pieca, przyrządzane na kilka sposobów, są wspaniałą alternatywą dla słodkich wypieków – mówi Michał Kibler z Columbus Coffee.

– Kawiarniane portfolio Starego Browaru jest wyjątkowo zróżnicowane. Wśród naszych najemców znajdują się popularne kawiarnie sieciowe – oprócz Columbus Coffee są to Starbucks, Costa Coffee i So!Coffee, autorskie i lokalne koncepty, jak Petite Paris czy Kwiaciarnia Bistro & Bar oraz świetne polskie cukiernie Karpicko i Sowa – mówi Renata Gralec. Lokalizacje poszczególnych konceptów są tak dobrane, aby klienci w różnych częściach Centrum mieli dostęp do różnorodnych ofert i menu – podsumowuje.

Stary Browar jest współczesnym centrum mixed-use: handlowym i  kulturalnym w sercu Poznania, odwiedzanym każdego roku przez około 9 milionów osób. Znajduje się tu ponad 200 sklepów – marek globalnych i indywidualnych (w tym butiki autorskie i kilkadziesiąt marek premium), ponad 20 restauracji i kawiarni (także autorskie z cenionymi szefami kuchni), przestrzenie biurowe, wystawiennicze i eventowe, najnowocześniejsze w Polsce Multikino, kluby muzyczne, 5-gwiazdkowy hotel butikowy Blow Up Hall 5050 oraz 4-hektarowy park, w którym latem odbywają liczne bezpłatne wydarzenia przyciągające tysiące Poznaniaków i turystów. Twórczynią Starego Browaru jest Grażyna Kulczyk. Od 2015 r. właścicielem jest DWS Grundbesitz GmbH – jeden z czołowych funduszy inwestycyjnych na świecie z ponad 60-letnim doświadczeniem i międzynarodową reputacją. Dziś Stary Browar to manifest miejskiego życia: zakupy, wydarzenia i liczne okazje do jakościowego spędzania czasu: wystawy, koncerty, pokazy mody, warsztaty, relaks w parku. Codziennie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.