Grupa Hosso kupiła działki pod rozbudowę Hosso Police

Hosso w Policach będzie większe. Właściciel obiektu – Grupa Hosso – pozyskał dodatkowy teren, który umożliwi rozbudowę galerii. Decyzja o powiększeniu obiektu jest wynikiem dużego zainteresowania ze strony najemców, którzy chcą tu otworzyć swoje lokale. Całe portfolio Hosso zaprezentuje podczas Shopping Center Forum 2020 Exhibition & Awards. Targi odbędą się w dniach 31 marca – 1 kwietnia w Warszawie.

Pod koniec 2019 roku Grupa Hosso nabyła dwie sąsiadujące z galerią Hosso przy ul. Wyszyńskiego działki. Na zakupionym terenie wybuduje dwa nowe budynki, które architekturą i stylistyką będą nawiązywały do istniejącego obok obiektu. Dzięki temu zabiegowi, łączna powierzchnia handlowa wszystkich budynków wyniesie 12 tys. mkw. Taki metraż pozwoli na wprowadzenie do Polic nowych, dotąd nieobecnych w mieście marek.

– W Policach brakuje oferty sklepów o ogólnopolskim zasięgu, co jest nieadekwatne do możliwości zakupowych mieszkańców. Ponad 40-tysięczne miasto zasługuje na nowoczesną powierzchnię handlową, która zaspokoi potrzeby mieszkańców i sprawi, że nie będą musieli wyjeżdżać poza granice Polic. Większa powierzchnia handlowa, dzięki rozbudowaniu galerii Hosso pozwoli wprowadzić do miasta znane i rozpoznawalne marki, które do tej pory nie miały tu swoich sklepów – mówi Anna Hawrylik, dyrektor ds. komercjalizacji w Grupie Hosso.

Inwestor odpowiadając na aktualne trendy i potrzeby klientów poszukujących miejsc, w których będą mogli spędzać wolny czas, zdecydował także o wzmocnieniu segmentu usług i gastronomii. W nowych obiektach sąsiadujących z galerią Hosso pojawią się marki reprezentujące obydwa te segmenty. Proces komercjalizacji właśnie się rozpoczął.

O potencjale lokalizacji i słuszności podjętej przez Grupę Hosso decyzji, świadczy rozwój miasta i realizowana inwestycja Grupy Azoty, która jest głównym pracodawcą w Policach. Budowana fabryka Polimery Police za kwotę ponad miliarda euro to nowe, dodatkowe miejsca pracy dla kolejnych 350 osób, a tym samym wzrost zamożności lokalnej społeczności.

Aktualne projekty

Grupa Hosso nieustannie się rozwija, poszukując nowych inwestycji w małych i średnich miejscowościach na terenie całej Polski. Poza budową nowych i rozbudową istniejących obiektów, w strategię firmy wpisana jest także praca nad aktualnym portfolio najemców w poszczególnych galeriach. Jak poinformował inwestor do grona marek Hosso Kołobrzeg dołączył Douglas. Sieć podpisała umowę na wynajem 200-metrowego lokalu. Wcześniej decyzję o wejściu do obiektu podjął Empik, który wybrał salon o powierzchni 350 mkw. Otwarcie kolejnych nowych lokali zaplanowano na I kwartał 2020 roku. 

Grupa Hosso jest właścicielem galerii handlowych m.in. w Kołobrzegu, Szczecinku, Gryficach, Białogardzie, Gubinie, Policach i Świebodzinie. Hosso stawia na obiekty rozrywkowo-handlowe. Najnowsze Galerie Hosso to nie tylko miejsca, gdzie odwiedzający mogą zrobić zakupy w sklepach znanych marek, ale także centra z bogatą ofertą rozrywkową i gastronomiczną. Łączna powierzchnia handlowa wszystkich obiektów Grupy Hosso wynosi ok. 100 tys. mkw.

Grupa intensywnie rozwija swoje portfolio i jest w trakcie przygotowania kolejnych inwestycji.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.