Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Galeria Cuprum Arena w Lubinie na fali wzrostowej

Rok 2019 był bardzo dobry dla Galerii Cuprum Arena. Jest to kolejny rok, w którym odnotowaliśmy wzrost obrotów najemców. Mimo zamkniętych niedziel, również w sektorze footfallu udało nam się utrzymać trend wzrostowy, co w szczególności w przypadku centrów o charakterze regionalnym, pokazuje naszą dużą siłę oddziaływania – mówi Jakub Puchalski, Prezes Zarządu Spółki odpowiedzialnej za zarządzane obiektem.

– Mieszkańcy nie tylko Lubina, ale Legnicy, Głogowa, Polkowic, jak i innych satelickich miejscowości Zagłębia Miedziowego, chętnie wybierali naszą galerią na miejsce swoich zakupów, jak i spędzania wolnego czasu. Galeria Cuprum Arena to 450 tysięcy mieszkańców w promieniu 30 minut i to z dużą siłą zakupową, co potwierdzają dane GUS w aspekcie wynagrodzenia, do tego brak przesycenia powierzchnią handlową i wyjątkowo ciekawa architektura, to bardzo dobre przesłanki, by galeria dobrze performowała – podkreśla Jakub Puchalski, Prezes Zarządu Spółki odpowiedzialnej za zarządzane obiektem.

Cuprum Arena

Selektywny dobór marek w Galerii Cuprum Arena

Rok 2019 to również kontynuacja selektywnego doboru marek. Galeria jest w pełni skomercjalizowana, a wszelkie zmiany to ulepszenia istniejącego tenant-mixu, uwzględniające zmieniające się oczekiwania klientów. – W szczególności cieszy nas pojawienie się  sklepu TK Maxx w naszym portfolio, gdyż marka była nieobecna do tej pory w tym regionie  i bardzo dobrze się przyjęła – dodaje Jakub Puchalski.

Ponadto wielu najemców zdecydowało się pozostać w obiekcie dłużej, jednocześnie inwestując w najnowsze koncepty, jak: Helios, Douglas, Sephora, Home&You, Kruk, Esotiq, Calzedonia, Gatta, Orsay.

– W 2020 roku zamierzamy kontynuować dotychczasową strategię, by zapewnić naszym klientom optymalną ofertę najbliżej ich domów, by nie musieli jechać aż do Wrocławia by spotkać swoje ulubione marki, a zarazem by nasza Galeria była miejscem spędzania wolnego czasu, z ciekawym programem eventów – mówi Jolanta Kawałczewska, Head of leasing Cuprum Arena.