Hebe rozpoczyna rok od kolejnego otwarcia

17 stycznia miało miejsce otwarcie najnowszej drogerii Hebe, zlokalizowanej w pasażu handlowym Retail Park przy ul. 3 Maja 27 w Bielawie.

Tym samym Jeronimo Martins, właściciel sieci Hebe, kontynuuje ekspansję w Polsce. Warto przypomnieć, że pod koniec 2019 roku miały miejsca otwarcia drogerii Hebe w Sandomierzu i Starachowicach. W obu przypadkach były to pierwsze drogerie tej sieci w tych miastach.

Hebe rośnie w Polsce

Sprzedaż w drogeriach Hebe wyniosła w trzecim kwartale 2019 roku 63 mln euro, co oznacza wzrost w ujęciu rok do roku, w walucie lokalnej, o 26,9 proc. Po trzech kwartałach przychody Hebe wyniosły 180 mln euro, co oznacza wzrost o 26,6 proc. rok do roku. CAPEX grupy Jeronimo Martins, właściciela sieci drogerii Hebe, wyniósł w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku 405 mln euro, z czego na Biedronkę przeznaczono 55 proc. tej kwoty, czyli 221 mln euro. Jeronimo Martins podało w raporcie, że CAPEX na 2019 r. prognozuje na 650 mln euro, wobec wcześniejszych prognoz na poziomie 700-750 mln euro.

Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja jest właścicielem sieci drogerii Hebe rozwijanych w Polsce od 2011 r. w ramach projektu biznesowego Grupy Jeronimo Martins w Polsce. Koncepcja drogerii opiera się na połączeniu wysokiej jakości obsługi z ofertą produktów zawsze w niskiej cenie. Unikalny wystrój wnętrza, spójna wizualizacja i komfort zakupów są jednym z czynników wyróżniających Hebe. W kolejnych latach JMDiF planuje dalszy rozwój w oparciu o dotychczasowe doświadczenia z rynku drogeryjnego i farmaceutycznego.

Hebe to drogeria oferująca starannie wyselekcjonowany, różnorodny asortyment oraz produkty dostępne na wyłączność, m.in. marek Gosh, Hean, Bandi, Benton, Nacomi, Halloween czy Desigual. Hebe posiada bogatą ofertę kosmetyków naturalnych, koreańskich, dermo oraz profesjonalnych, a także szeroki wybór wysokiej jakości produktów do makijażu i akcesoriów, m.in. Hebe Professional. Właścicielem Hebe jest Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.