Lidl Polska będzie miał nowego prezesa

Zmiany w Lidl Polska. Włodzimierz Wlaźlak, dotychczasowy członek zarządu Lidl Polska, zastąpi na stanowisku prezesa firmy Maksymiliana Branieckiego. Zmiana nastąpi w marcu 2020 roku.

Zmiana spowodowana jest tym, że Maksymilian Braniecki, dotychczasowy prezes zarządu, dołączył do zarządu Lidl Stiftung & Co. KG, gdzie będzie odpowiadał za rozwój sklepów Lidl w siedmiu państwach – w Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, Słowenii, Rumunii i Bułgarii.

Maksymilian Braniecki od 17 lat jest związany z Lidl. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu na najwyższych stanowiskach managerskich – w tym w spółkach Lidl Polska (prezes w latach 2015-2019) oraz Lidl Rumunia (prezes w latach 2012-2015). Jest absolwentem studiów MBA (Wyższa Szkoła Zarządzania w Warszawie – The Polish Open University).

Dynamiczny rozwój sieci Lidl w Polsce

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 32 krajach istnieje około 10.5 tys. sklepów tej marki, a w Polsce ponad 670.

Firma Lidl od lat współpracuje z polskimi producentami, proponując konsumentom produkty pochodzące zarówno od branżowych liderów jak i mniejszych, lokalnych dostawców. W asortymencie sklepu znajduje się już ponad 50 produktów marek własnych oznaczonych godłem „Teraz Polska”.

W sklepach Lidl znaleźć będzie można również ofertę tygodni tematycznych z produktami charakterystycznymi dla różnych kuchni świata oraz bogatą ofertę artykułów przemysłowych, które w Lidlu pojawiają się średnio trzy razy w tygodniu. W nowych placówkach, klienci będą mogli nabyć m.in. szeroki asortyment tekstyliów oraz artykułów gospodarstwa domowego.

Inwestycje sieci Lidl w zakresie łączenia kanałów sprzedaży offline i online doceniła branża, dzięki czemu firma została nominowana do nagrody Shopping Center Forum Retailers’ Awards 2020 w kategorii Omnichannel/New Technology.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.