Chariot Group sprzedał dwa sklepy DIY zlokalizowane w Gdańsku i Łodzi

Chariot Group B.V. sprzedał dwa sklepy DIY wynajęte przez znaną markę ogrodniczobudowlaną OBI, zlokalizowane w Gdańsku i Łodzi. Nowym właścicielem jest spółka z grupy Marr Holdings wywodząca się z Republiki Południowej Afryki, dla której jest to pierwsza inwestycja w Polsce.

Oba obiekty zostały uprzednio nabyte przez Chariot Group w transakcji z Apollo Rida w styczniu 2018 roku. Po przejęciu nieruchomości zostały one przystosowane na potrzeby najemcy. Obie przestrzenie handlowe otrzymały innowacyjne rozwiązania oparte na najnowszych strategiach User Experience bazujące na doświadczeniach OBI. Dzięki temu, znane centra ogrodniczo-budowlane OBI, które się tam obecnie znajdują, cieszą się dużym zainteresowaniem i stale rosnącą liczbą klientów.

Pierwsza inwestycja Marr Holdings

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze obiekty trafią w dobre ręce. Cieszymy się, że spółka z grupy Marr Holdings doceniła potencjał tych nieruchomości i wybrała właśnie je na swoją pierwszą transakcję w Polsce – powiedział Anton van Zandvoort, jeden z dyrektorów Chariot Top Group.

– Wraz z przejęciem dwóch obiektów handlowych DIY od Chariot Group rozpoczynamy naszą działalność w Polsce. Zamierzamy uważnie przyglądać się rynkowi i aktywnie budować portfolio nieruchomości. Nasz model biznesowy jest otwarty na inwestycje w spółki o solidnych fundamentach i pewnych dochodach. Stawiamy na dynamiczny rozwój we wszystkich obszarach biznesowych oraz dalszą dywersyfikację działalności – powiedział Jaysen Golding, Joint Managing Director of Marr Holdings.

Doradcami Chariot Group były JLL oraz kancelaria Linklaters natomiast Marr Holdings doradzała kancelaria Dentons.

W styczniu 2018 roku spółka Chariot Top Group B.V., przez podmiot zależny Chariot Group B.V., kupiła od ARES/AXA/APOLLO RIDA portfel 28 nieruchomości składający się z dziewięciu centrów handlowych M1, 12 hipermarketów, czterech tzw. Power Parków oraz trzech samodzielnych marketów budowlanych. Całkowita powierzchnia najmu wszystkich nieruchomości (GLA) wynosiła około 702 tys. mkw. Transakcja została częściowo sfinansowana kredytem bankowym w wysokości blisko 635 milionów euro udzielonym przez HSBC.

Jednocześnie spółka Chariot podpisała z EPP umowę sprzedaży znacznej części nabytego portfela, w skład której weszło osiem centrów M1 oraz cztery Power Parki. Umowa z EPP została podzielona na cztery transze. Do tej pory sfinalizowano dwie transze, a osiem centrów M1 przeszło na własność EPP. Trzecia i ostatnia transza, zaplanowana na czerwiec 2020 roku, obejmie cztery Power Parki. Istotą strategii inwestycyjnej Chariot jest zapewnienie, że jej generujące dochody aktywa zapewnią akcjonariuszom długoterminowe i stabilne zyski.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.