Ptak Outlet kontynuuje proces dywersyfikacji

Ptak Outlet, największe w Polsce centrum sprzedaży outletowej oferujące ponad 100 znanych światowych marek w fabrycznych cenach, takich jak Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Lacoste, Pepe Jeans, Guess, Douglas, Levi’s, U.S. Polo czy Nike,  wzbogaca swoje portfolio o kolejne znane marki .

Ptak Outlet jest wystawcą SCF Exhibition&Awards 2020. Tegoroczna edycja Forum jest wyjątkowa – po raz pierwszy będzie dwudniowa. Odbędzie się w dniach 31 marca – 1 kwietnia w Centrum Konferencyjnym Legia Warszawa.

Ostatnie miesiące 2019 roku przyniosły wielkie otwarcia nowych sklepów – do grona najemców Ptak Outlet dołączyły kolejne znane światowe marki. We wrześniu otwarty został salon sieci multibrandowej Sizeer, który w swoim asortymencie oferuje obuwie i konfekcję najbardziej znanych producentów z kategorii streetwear, między innymi: adidas, Reebok, Converse, , DC Shoes, Timberland, Lacoste czy Vans. To największy lokal w koncepcie outletowym o powierzchni handlowej wynoszącej około 520 mkw.  W październiku miało miejsce otwarcie sklepu polskiego producenta odzieży by o la la…!, który w swoim asortymencie posiada eleganckie ubrania dla kobiet na każdą okazję. Gorącym miesiącem był grudzień, w którym nastąpiło otwarcie sklepów Kazar Studio z wysokiej jakości obuwiem, Dajar Pop-Up z akcesoriami wyposażenia wnętrz, Lee Wrangler z casualową denimową odzieżą, wyspa IQOS z lifestyle’owymi wyrobami tytoniowymi oraz 19v69 Italia by Versace z luksusowymi dodatkami i akcesoriami.

– Jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że tak znane i lubiane przez klientów firmy decydują się na otworzenie swoich sklepów właśnie w Ptak Outlet. Widać, że prowadzona przez nas dywersyfikacja centrum przynosi oczekiwane efekty, a nasza oferta handlowa trafia do coraz szerszego grona klientów – dodaje Zarząd Ptak Outlet. – W ofercie Ptak Outlet znajdują się zarówno marki oferujące odzież casualową, jak i z półki premium.

Nowe obiekty na terenie Miasta Mody Ptak

W 2020 roku w bezpośrednim sąsiedztwie Ptak Outlet odbędzie się wielkie otwarcie dwóch nowych obiektów, skierowanych do Klientów Miasta Mody Ptak.

Już latem swoje bramy otworzy Mandoria – Miasto Przygód, olbrzymi tematyczny park rozrywki, który przeniesie odwiedzających do epoki Renesanu. Wśród licznych atrakcji znajdą się miedzy innymi roller-coastery, kolejki czy karuzele, zaprojektowane tak, by mogły z nich korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Oprócz tego na terenie Mandorii znajdą się punkty gastronomiczne oraz sklepy. Pierwszy etap inwestycji zakłada budowę zadaszonej całorocznej części o powierzchni 15 tys. mkw., a docelowo całość ma mieć powierzchnię wynoszącą aż 50 hektarów.

Z kolei jesienią, w ramach poszerzania oferty skierowanej do klientów detalicznych, odbędzie się otwarcie zupełnie nowego Parku Handlowego , który ma być miejscem stworzonym z myślą o wygodnych i komfortowych zakupach. Na powierzchni 10 tys. mkw. znajdą się oferty wielu branży handlowych, między innymi operatora spożywczego, sklepu elektro, salonu wyposażenia wnętrz, drogerii czy sklepu DIY. Obiekt zapewni kompleksową ofertę handlową dla dotychczasowych klientów Ptak Outlet oraz dla mieszkańców Łodzi i okolicznych miejscowości. Obecnie trwa proces komercjalizacji obiektu, a do tej pory potwierdzono podpisanie umów najmu z takimi markami jak Lidl, Media Expert czy Rossmann.

Miasto Mody Ptak handlowym gigantem w województwie łódzkim

Ptak Outlet oraz nowopowstający Park Handlowy i park rozrywki Mandoria – Miaso Przygód, znajdują się na terenie Miasta Mody Ptak, największego w Polsce centrum handlowego, łączącego sprzedaż hurtową i detaliczną. Miasto Mody Ptak to 250 tys. mkw. powierzchni handlowo-wystawienniczej, na które składają się: Centrum Handlowe Ptak – kompleks hal handlowych, w których funkcjonuje ponad 2,5 tys. firm – producentów i importerów odzieży; Ptak Outlet – największej w Polsce centrum sprzedaży outletowej, oferujące ubrania i dodatki ponad 100 światowych marek w fabrycznych cenach; Ptak Moda – salon mody polskiej, oferujący kolekcje odzieży 300 najlepszych polskich producentów.

Obiekt zlokalizowany jest w Rzgowie przy drodze krajowej nr 1 i zbiegu autostrady A1 (Gdańska – Katowice) oraz drodze ekspresowaej S8 (Białystok – Warszawa – Wrocław). Kompleks nawiązuje do architektury przemysłowej XIX-wiecznej Łodzi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.