Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Ambitne plany KG Group w nowym roku

Budowa kompleksu handlowego z centrum Cracovia Outlet i kilku kolejnych parków handlowych Atut – takie plany na rynku nieruchomości komercyjnych w 2020 roku ma Spółka KG Group. – Stawiamy sobie bardzo ambitne, ale jednocześnie realistyczne cele – podkreśla krakowski deweloper.

Rok 2019 był dla KG Group bardzo owocny. Grupa rozszerzyła swoją sieć centrów handlowych Atut o kolejne 3 obiekty. W pierwszej połowie roku otwarte zostały dwa parki handlowe w Krakowie (Atut Ruczaj i Atut Złocień), natomiast od sierpnia funkcjonuje już pierwszy etap centrum Atut w Bełchatowie.

Krzysztof Gaczorek, prezes KG Group

– Zamknęliśmy rok z poczuciem dużej satysfakcji. Nie tylko bowiem udało nam się otworzyć kolejne centra handlowe, które cieszą się dużą popularnością wśród klientów, ale też wykonaliśmy ogromną pracę przybliżającą nas o realizacji kolejnych projektów – mówi Krzysztof Gaczorek, Prezes Zarządu KG Group.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

Wiosną rusza budowa Cracovii Outlet

Kluczowym projektem KG Group jest kompleks handlowy typu mixed-use przy ul. Nowohuckiej w Krakowie, który tworzyć będą m.in. centrum Cracovia Outlet o powierzchni około 22 tys. mkw. oraz dwa parki handlowe Atut o łącznej powierzchni ponad 23 tys. mkw. Budowa kompleksu rozpocznie się już wiosną tego roku.

Centrum Cracovia Outlet będzie jedynym nowym centrum outletowym w Krakowie. Konkurencyjny projekt Fashion Outlet Kraków, po podpisaniu porozumienia przez inwestora Peakside Capital z KG Group, nie będzie ostatecznie realizowany. Operatorem centrum Cracovia Outlet będzie ROS Retail Outlet Shopping. Spółka będzie również odpowiedzialna za dalszą komercjalizację centrum. Wcześniej za proces zarządzania najmem odpowiadał BOIG. – To była naprawdę bardzo dobra i owocna współpraca. Dziękujemy BOIG za pomoc w stworzeniu koncepcji, która doskonale wpisuje się w nadchodzące trendy, wypromowanie projektu i skuteczną komercjalizację, dzięki której podpisaliśmy umowy z wiodącymi na rynku markami – mówi Krzysztof Gaczorek.

Do końca października 2019 roku prowadzony przez BOIG proces komercjalizacji centrum przekroczył 50 proc. Dzięki temu w Cracovii Outlet pojawią się takie marki, jak m.in. Intersport, pierwszy w Polsce multibrandowy sklep Grupy LPP (z odzieżą Reserved, Mohito, Cropp, House), Diverse, Volcano, Venezia, Unisono, Guess, Vistula, Wólczanka, W.Kruk, Kubenz, Dajar, Smyk, Home Deco czy Active – m.in. z produktami Adidas, Fila i Reebok. KG Group nadal będzie współpracować z BOIG przy rozwoju sieci Atut. – Przed nami bardzo intensywny czas związany z komercjalizacją kolejnych obiektów. Zależy nam na tym, żeby za ten proces odpowiadał sprawdzony i zaufany partner – podkreśla Prezes KG Group.

Wkrótce kolejne centra Atut

2020 rok będzie stał pod znakiem intensywnego rozwoju sieci centrów Atut. Razem z centrum Cracovia Outlet rozpocznie się budowa jednego z dwóch parków handlowych Atut przy ul. Nowohuckiej, który będzie dopełniał ofertę handlową centrum outletowego. Na przełomie lutego i marca KG Group wbije natomiast pierwszą łopatę na budowie centrum Atut Bielany. Będzie to pierwsze centrum handlowe w zachodniej części Krakowa, skierowane do mieszkańców rejonów Wola Justowska, Piekary, Bielany, Salwator czy Przegorzał. Na powierzchni około 5200 mkw. powstanie 9 sklepów, a wśród nich m.in. Pepco, Rossmann, Biedronka, Buczek i KiK.

W 2020 roku KG Group zamierza rozpocząć również budowę największego dotąd centrum Atut. W Wieliczce deweloper zrealizuje obiekt o powierzchni ponad 18 tys. mkw., który będzie połączeniem parku handlowego z galerią handlową. Znajdzie się w nim około 30 lokali – w tym m.in. duży operator spożywczy, popularne sieci dyskontowe i marki modowe oraz specjalna strefa kawiarniano-restauracyjna.

– Naszym celem jest stworzenie w Wieliczce obiektu, który nie tylko będzie miejscem wygodnych i szybkich zakupów, ale też będzie miał atrakcyjną ofertę rozrywkową – zapowiada Krzysztof Gaczorek.

W centrum w Wieliczce powstanie też jeden z największych klubów fitness w regionie – stworzy go popularna na południu Polski sieć MyFitness Place. Centrum w Wieliczce będzie położone przy ul. Krakowskiej, przy głównym wjeździe do miasta. Będzie atrakcyjnym punktem zakupowym zarówno dla mieszkańców Wieliczki i sąsiednich gmin, jak i mieszkańców południowej części Krakowa. Na 2020 rok KG Group zapowiada również rozpoczęcie budowy parku handlowego Atut w Suchej Beskidzkiej oraz rozbudowę centrum w Bełchatowie.