Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Nowa, powiększona strefa restauracyjna w łódzkim centrum handlowym

Zakończyła się trwająca od kilku miesięcy modernizacja strefy restauracyjnej Portu Łódź. Centrum handlowe należące do spółki Ingka Centres postawiło przede wszystkim na roślinność, klimatyczne oświetlenie i ekologiczne rozwiązania. Koszt przeprowadzonej inwestycji to 990 tysięcy Euro.

Modernizacja food court’u zaplanowana została z myślą o jubileuszu Portu Łódź, który w tym roku obchodzi swoje 10-te urodziny. Głównym celem prac była taka organizacja przestrzeni by maksymalnie zwiększyć liczbę miejsc siedzących i stolików. Obecnie w strefie restauracyjnej posiłek może wspólnie zjeść ponad 600 osób. Wszystkie działania Portu Łódź realizowane są z ideą ograniczenia negatywnego wpływu na środowisku, dlatego w strefie restauracyjnej Centrum od lat funkcjonuje koncept wydawania dań na porcelanowej zastawie i korzystania przez najemców food court’u z centralnej zmywalni.

Port Łódź

600 miejsc w strefie food court w Porcie Łódź

Strefa restauracyjna Portu Łódź została zaprojektowana jako miejsce, w którym można komfortowo zjeść posiłek w otoczeniu nowoczesnego designu oraz zieleni nadającej przytulności i charakteru. Przebywając na food court’cie podziwiać możemy wkomponowane w przestrzeń drzewka, które dominują w całości aranżacji. W donicach zasadzone zostały rośliny i krzewy, naturalnie wydzielające daną przestrzeń, a na filarach pojawiły się zielone pnącza. Atmosfery dopełniają eleganckie lampy o różnych kształtach i designie oraz nowoczesne meble utrzymane w kolorystyce zieleni, niebieskiego i pasteli. Podczas modernizacji strefy restauracyjnej wymieniona została także posadzka, a przestrzeń zorganizowana została tak by Goście mieli jak najlepszy widok na urokliwe Patio Portu Łódź z piękną fontanną. Koszt przeprowadzonej inwestycji to 990 tysięcy Euro.

Port Łódź

Port Łódź ma 103 tys. mkw. powierzchni całkowitej na którą składa się 7 tys. mkw. powierzchni Patio (z fontanną, sceną i placem zabaw), 700 mkw. sali zabaw dla dzieci Port Łódź Junior, 1 tys. mkw. placów zabaw dla najmłodszych i 1,1 tys. mkw. strefy restauracyjnej. Obiekt oferuje ponad 140 sklepów i 5,1 tys. miejsc parkingowych.

Port Łódź wraz ze strategicznym partnerem sklepem IKEA, jest największym podmiejskim Centrum Handlowym w regionie. Przejrzyście rozplanowany parterowy budynek został tak zaprojektowany, aby stworzyć najbardziej przyjazne warunki do robienia zakupów i spędzania czasu. Dogodne zagospodarowanie przestrzeni dopełniło nowatorskie Patio, czyli strefa rekreacyjno-handlowa o powierzchni 7 tys. mkw. ze sceną, fontanną i strefami zabaw dla dzieci. Podobnie jak na miejskim skwerze klienci centrum mogą tu odpocząć, spotkać się z przyjaciółmi, czy też aktywnie spędzić czas z dziećmi. Doskonała lokalizacja Portu, otoczona siatką połączeń komunikacyjnych, zapewnia łatwy dostęp do najlepszych sklepów, restauracji, kawiarni i butików z modą.