Pierwszy stacjonarny sklep Modivo.pl zadebiutuje w Warszawie

modivo

Dwa piętra i ponad 2,5 tys. mkw. powierzchni – tak będzie wyglądał pilotażowy salon Modivo.pl, który zostanie otwarty razem ze sklepem eobuwie.pl. Nowy format zadebiutuje w warszawskiej Galerii Młociny. Otwarcie zaplanowano na przełomie drugiego i trzeciego kwartału br.

CCC S.A – właściciel obydwu konceptów – nie zdradza szczegółów nowej inwestycji. Marcin Grzymkowski, Prezes Zarządu eobuwie.pl S.A. zapowiada jednak, że „będzie to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań na rynku”. Sklep, w którym na dwóch piętrach znajdą swoje miejsce produkty Modivo.pl (moda z segmentu premium) i eobuwie.pl, zlokalizowany będzie przy głównym wejściu Galerii Młociny. Dokładna data otwarcia nie jest jeszcze znana.

Modivo.pl i ebuwie.pl – hybrydowy format

– Obecne i nowe sklepy Grupy stają się elementem szerszego ekosystemu omnichannel. Grupa planuje znacznie bardziej selektywny rozwój stacjonarnych salonów sprzedaży, m.in. poprzez zmniejszenie planów rozbudowy nowej powierzchni o nie więcej niż 120 tys. mkw. w kolejnych 3 latach, koncentrację na wybranych rynkach (Rumunia, Rosja, czy Ukraina), skupienie na preferowanym formacie CCC o powierzchni ok. 500-800 mkw. oraz otwarcia sklepów hybrydowych eobuwie.pl – mówi Karol Półtorak, Wiceprezes Zarządu CCC S.A. ds. Strategii i Rozwoju.

Modivo.pl oferuje odzież 150 marek z segmentu premium. Sklep internetowy pod tym szyldem w Polsce został uruchomiony w 2019 roku. Platforma Modivo jest już obecna w 11 krajach. Do końca 2020 roku otworzy się na 3 kolejnych rynkach, takich jak Chorwacja, Szwajcaria i Ukraina. Modivo ma być konkurencją dla innych popularnych platform, np. Zalando.pl, About You, czy Answear.com.

Z kolei Eobuwie.pl jest liderem rynku sprzedaży obuwia i akcesoriów online w Europie Środkowo-Wschodniej, oferującym 80 tys. produktów do ponad 500 marek. Spółka działa obecnie na 15 europejskich rynkach i dynamicznie zwiększa skalę działalności.

Jeśli hybrydowy format (połączenie Modivo.pl i eobuwie.pl) sprawdzi się, otwarte zostaną kolejne lokalizacje.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.