Mallson: parki handlowe Era Park – format, który się sprawdza

Wkrótce w Warszawie ruszy budowa kolejnego parku handlowego sieci Era Park. Inwestorem projektu jest właściciel działających centrów handlowych Era Park w Radomsku oraz Wieluniu.

Za komercjalizację powierzchni odpowiada firma Mallson Polska, która jest wystawcą Shopping Center Forum 2020 Exhibition & Awards. Tegoroczna wiosenna edycja SCF po raz pierwszy będzie dwudniowa. Targi odbędą się w dniach 31 marca – 1 kwietnia w Centrum Konferencyjnym Legia Warszawa.

Era Park to ponad 3 tys. mkw. GLA

W stołecznej dzielnicy Rembertów, liczącej ponad 25 tys. mieszkańców, planowana jest budowa nowoczesnego parku handlowo-usługowego pod szyldem Era Park. Obiekt powstanie na terenie o głębokich tradycjach handlowych, w pobliżu znanego targowiska miejskiego. Doskonała lokalizacja w samym sercu regionu, bezpośrednio przy głównej ulicy Strażackiej, prowadzącej do centrum Warszawy, gwarantuje bardzo wysoką frekwencję klientów.

W ścisłym sąsiedztwie projektu znajdują się markety spożywcze sieci Biedronka oraz Lidl, a także sklep Rossmann, jak również liczne przystanki komunikacji miejskiej. Dodatkowo, w niedalekiej odległości zlokalizowana jest stacja PKP i SKM (Szybkiej Kolei Miejskiej), do której – z uwagi na szybkie i dogodne połączenie z centrum stolicy – codziennie dojeżdżają mieszkańcy nie tylko samego Rembertowa, ale także pobliskich dzielnic Wesołej, Ząbek, Zielonki, Kobyłki, Sulejówka i innych. Na terenie Rembertowa umiejscowiona jest również największa uczelnia cywilno-wojskowa w Polsce – Akademia Sztuki Wojennej, na której wydziałach studiuje ponad 8 tys. studentów cywilnych i słuchaczy wojskowych.

Dużym atutem projektu i jednocześnie udogodnieniem dla mieszkańców jest planowana budowa drogi mającej przebiegać wzdłuż budynku Era Park Handlowy, łącząc ulice Strażacką i Paderewskiego oraz dalej pomiędzy Biedronką a sklepem Rossmann. Nowa trasa będzie prowadzić do parkingu „Parkuj i jedź” niedaleko stacji kolejowej Warszawa-Rembertów, który ma powstać przy planowanym rozwiązaniu drogowym w postaci tunelu pod torami kolejowymi. W tym zakresie trwają zaawansowane rozmowy i uzgodnienia z Urzędem Miasta, który jest żywo zainteresowany powstaniem drogi zwiększającej płynność ruchu w tym miejscu, a także stanowiącej ważny łącznik pomiędzy stacją kolejową a centrum Rembertowa.

Powierzchnia najmu centrum handlowego Era Park, na której znajdzie się kilkanaście sklepów, to ponad 3 tys. mkw. GLA. Dla zmotoryzowanych klientów przed budynkiem zaplanowano 80 wygodnych miejsc parkingowych. Projekt wzbogaci istniejącą ofertę handlową mieszkańców tej dzielnicy o znane i popularne marki branż modowej, RTV AGD, drogeryjnej, usługowej, wyposażenia wnętrz i innych. Otwarcie planowane jest na IV kwartał 2020 roku.

Dzielnica Rembertów jest otwarta na rozwój i nowe inwestycje, powstaje tu coraz więcej nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego. Era Park doskonale wpisuje się w dzisiejsze potrzeby
mieszkańców tego obszaru. Wraz z istniejącymi już w bliskim sąsiedztwie obiektami sieci Biedronka oraz Lidl stanie się najważniejszym centrum zakupowym tego regionu z kompleksową ofertą handlową.

Mallson Polska na SCF 2020 Exhibition & Awards

Mallson Polska jest firmą konsultingową oferującą profesjonalne usługi na każdym etapie powstawania i funkcjonowania nieruchomości komercyjnych. Działalność firmy obejmuje kompleksowe doradztwo na rynku nieruchomości handlowych, w szczególności ocenę potencjału oraz rentowności projektów, komercjalizację centrów i parków handlowych jak również obsługę ich sprzedaży. Mallson Polska współpracuje zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi inwestorami.

Firma ma w swoim portfolio łącznie 100 otwartych oraz realizowanych projektów nowoczesnych obiektów handlowych o łącznej powierzchni około 900 tys. mkw., a obecnie jest w trakcie procesu komercjalizacji i rekomercjalizacji ponad 60 centrów i parków handlowych na terenie całego kraju.

Facebook
LinkedIn
NAJNOWSZE INFORMACJE
REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
SCF DATABASE
Scroll to Top