McDonald’s: nadal widzimy potencjał w Krakowie

Od 31 stycznia br. mieszkańcy Krakowa mogą skorzystać z nowej restauracji McDonald’s. Lokal mieści się przy ul. Tadeusza Śliwiaka 36 w pobliżu placu targowego Rybitwy.

– Nowy lokal to 444. restauracja McDonald’s w Polsce. Wciąż poszukujemy nowych lokalizacji oraz możliwości rozwoju. Małopolska to dla nas ważny region. Mimo kilkunastu lokalizacji w Krakowie, nadal widzimy potencjał w tym mieście. Zależy nam, aby być wszędzie tam, gdzie są goście zainteresowani naszą ofertą – komentuje Patrycja Pazio, Corporate Relations Specialist McDonald’s Polska.

Restauracja McDonald’s przy ul. Śliwiaka oraz usługa McDrive są otwarte dla gości codziennie w godzinach 6:00 do 24:00. Od poniedziałku do piątku do godz. 10:30, a w weekendy do godz. 11:00 obowiązuje menu śniadaniowe. W pozostałych godzinach dostępna jest oferta burgerów i klasycznych produktów McDonald’s. Goście mogą skorzystać również ze strefy kawiarnianej McCafé. Lokal ma ok. 120 mkw. powierzchni.

Wnętrze restauracji urządzono w stylu Alphabet, który charakteryzuje się ciepłą kolorystyką. Dominują w nim różne odcienie żółci, tworząc wystrój zachęcający do spożywania w nim posiłku. Meble mają tu delikatny i prosty wygląd, aby zapewnić gościom komfort. Wnętrze wyróżniają elementy graficzne nawiązujące do liter alfabetu.

Sala jadalna oraz strefa McCafé oferują łącznie 100 miejsc siedzących. Na zewnątrz restauracji znajduje się plac zabaw dla dzieci, ogródek z 92 miejscami siedzącymi oraz parking dla samochodów osobowych liczący 29 miejsc. Lokal jest przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Oferuje też darmowy dostęp do internetu. Sprawną obsługę gości zapewnia 50 pracowników, w tym 15 menadżerów.

Ponad 440 restauracji McDonald’s w Polsce

McDonald’s utrzymuje dynamikę rozwoju. Rekordzistką pod względem liczby restauracji McDonalds’s jest Warszawa. Jednak na liście lokalizacji znajdują się nie tylko największe metropolie, ale również miasta o zdecydowanie mniejszej liczbie mieszkańców, jak np. Dębica, Kępno, Ostrowiec Świętokrzyski, czy Skierniewice.

McDonald’s Polska działa na polskim rynku od 1992 roku. Pierwszą restaurację otwarto w Warszawie. Obecnie w Polsce działa ponad 400 restauracji sieci, które zatrudniają blisko 25 tys. osób. 366 z nich to obiekty prowadzone przez 68 niezależnych przedsiębiorców w oparciu o umowę franczyzy z McDonald’s.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.