Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Wkrótce ruszy budowa Zefam Park w Zielonej Górze

W centrum Zielonej Góry, na powierzchni 6,5 ha na których kiedyś mieściły się zakłady meblarskie Zefam, ma powstać obiekt typu mixed-use o łącznej powierzchni ok. 30 tys. mkw. Inwestor zapowiada, że prace budowlane ruszą najpóźniej w czerwcu tego roku.

Jak zapowiadał pierwotnie inwestor obiektu, spółka Aristoinvest Group, prace budowlane miały ruszyć w I kwartale 2020 roku. Ten termin wydaje się obecnie mało realny, ponieważ trwają dopiero konsultacje społeczne dotyczące projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Chodzi o tereny znajdujące się w kwartale ulic Sienkiewicza, Strzeleckiej i Kraszewskiego. To właśnie tutaj ma powstać m.in. galeria handlowo-usługowa o powierzchni 22 tys. mkw. GLA. Pozostałe 8 tys. mkw. ma zostać przeznaczone na biura. Konsultacje społeczne potrwają do 9 marca.

– Wszystkie założone przez nas terminy są jak do tej pory w swoich widełkach. Mamy gotowy projekt, który czeka na wydanie pozwolenia na budowę. Prace budowlane mamy rozpocząć w maju lub czerwcu, a otwarcie Parku handlowego planowane jest na III kwartał 2021, co daje ponad rok na budowę. Na początku 2019 roku daliśmy sobie półtora roku  na załatwienie wszelkich formalności i nie ma żadnych przesłanek, żeby miało dojść do opóźnień – powiedział redakcji retailnet.pl Adam Kuczma, prezes Aristoinvest Group.

Zefam Park: obiekt mixed-use na zrewitalizowanych terenach

Zefam Park, bo taką nazwę nosić ma nowy obiekt, idealnie wpisuje się w modne obecnie rynkowe trendy. Z jednej strony chodzi o rewitalizację starych przestrzeni przemysłowych, a z drugiej wielofunkcyjność całego kompleksu.

Zgodnie z zapewnieniami inwestora Zefam Park stanie się przestrzenią, w której poza zaspokojeniem podstawowych potrzeb zakupowych, klienci będą chcieli spędzać swój wolny czas. Sprzyjać temu będzie szeroka oferta handlowo-usługowo-rozrywkowa m.in. siłownia czy gabinety lekarskie, a docelowo być może również hotel. Dodatkowo obok znajduje się supermarket sieci Lidl. Do dyspozycji gości oddany ma być również parking na 800 aut.

– Wzrost świadomości i oczekiwań konsumentów sprawia, że rośnie zainteresowanie projektami typu mixed-use. Klienci doceniają takie obiekty, bowiem w krótkim czasie mogą zaspokoić wszystkie swoje potrzeby. Odwiedzając miejsce skupiające najważniejsze funkcje spełniające wszystkie potrzeby, oszczędzają dużo cennego czasu – dodaje Adam Kuczma.

Wstępnie na pofabrycznych terenach planowano wybudowanie również 16-piętrowej wieży o funkcji biurowo-hotelowej. – Na razie nie mamy zezwolenia od konserwatora zabytków na budowę 16-piętrowego budynku na biura i hotel, ale ta część całego kompleksu i tak miała być realizowana dopiero na kolejnym etapie, za 2 lata – przyznaje Adam Kuczma.

Inwestor obiektu – Aristoinvest Group

Aristoinvest proponuje rozwiązania tworzone dla małych, średnich i dużych najemców komercyjnych. Działa w sektorze nieruchomości handlowych, biurowych i magazynowych pod wynajem. Obecnie posiada ponad 20 tys. mkw. powierzchni magazynowej, biurowej i handlowej, z której korzysta około 120 podmiotów. Głównym doradcą i przedstawicielem Aristoinvest jest CBRE.

Aristoinvest to  firma z 15 letnim doświadczeniem jako inwestor w nieruchomości komercyjne. Obecnie przygotowuje dwie inwestycje: Zefam Park – centrum handlowo-biznesowe w Zielonej Górze o powierzchni najmu ponad 35 tys. mkw. oraz A10 Park – park handlowy w Żarach o powierzchni najmu 5 tys. mkw.