Jon Abrahamsson Ring nowym CEO Inter IKEA Group

Zmiana na stanowisku CEO Inter IKEA Group. Pełniący to stanowisko od 2013 roku Torbjörn Lööf postanowił zrezygnować z pełnionej funkcji. Jego miejsce zajmie Jon Abrahamsson Ring, który do tej pory zarządzał działem franczyzy w IKEA.

Po ukończeniu studiów magisterskich w zakresie administracji biznesowej na Uniwersytecie w Umeå, w 1998 r. Jon Abrahamsson Ring rozpoczął karierę w IKEA Örebro pełniąc na początku funkcję stażysty. Rok później przeniósł się do IKEA w Kanadzie, gdzie pracował przez cztery lata. Następnie spędził cztery lata jako asystent założyciela IKEA, Ingvara Kamprada, zanim został zastępcą dyrektora ds. Handlu detalicznego w chińskim oddziale IKEA. W 2008 roku Jon Abrahamsson Ring opuścił na pewien czas IKEA, aby zostać CEO marki modowej Filippa K, a później CEO marki ogrodniczej Plantagen. Ponownie dołączył do IKEA w 2017 r. kiedy zaczął pracować dla Inter IKEA Systems.

IKEA w Polsce

Inter IKEA jest właścicielem własności intelektualnej i łańcucha dostaw IKEA. Z kolei właścicielem sklepów z logo IKEA jest spółka Inkga Holdings.

Grupa Ingka w Polsce posiada obecnie jedenaście sklepów IKEA i pięć Punktów Odbioru Zamówień, które zarządzane są przez IKEA Retail. Jest również właścicielem zlokalizowanego w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatrującego 27 sklepów IKEA w Europie Środkowej i Wschodniej. W roku finansowym 2019 ponad 30 mln osób odwiedziło polskie sklepy IKEA, a strona IKEA.pl odnotowała ponad 118 mln wizyt.

Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony kolejno z pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela firmy oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd). Wizją IKEA jest tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi. Sieć oferuje funkcjonalne i dobrze zaprojektowane artykuły wyposażenia domu, które łączą jakość i przystępną cenę. Działa w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem, realizując strategię People & Planet Positive.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.