Kaufland przejął i otworzył 3 markety po Tesco jednego dnia

13 lutego Kaufland otworzył trzy sklepy w największych miastach Polski – w Warszawie, Krakowie oraz w Gdańsku. Są to lokalizacje, w których dotychczas funkcjonowały sklepy Tesco. Sieć planuje dalszy rozwój i zapowiada kolejne otwarcia jeszcze w tym kwartale.

W Warszawie nowy sklep otwarty został przy ulicy Stalowej 60/64, w Krakowie – Wielickiej 259, a w Gdańsku – Cienistej 30. Wcześniej w tych lokalizacjach mieściły się markety sieci Tesco. Wszystkie obiekty zostały poddane rebrandingowi, wymianie elementów technicznych i marketingowych, jak również zatowarowaniu, tak by klienci mogli odczuć najwyższą jakość, jaką oferuje Kaufland, już od pierwszego dnia funkcjonowania sklepów. Ale na tym nie koniec – sieć Kaufland jeszcze w tym roku planuje dalszy rozwój – zarówno w obszarze nowych otwarć, jak i modernizacji funkcjonujących marketów.

– W 2020 roku planujemy kontynuować działania mające na celu utrzymanie pozycji wiodącego uczestnika polskiego rynku handlu detalicznego. W pierwszym kwartale tego roku, poza otwarciami marketów przejętych od Tesco sieć Kaufland powiększy się również o nowo powstające obiekty w Częstochowie, Piastowie oraz Zawierciu. Planujemy jednocześnie dalszy rozwój w innych miastach Polski. Czekamy także na pozytywne rozpatrzenie kolejnych wniosków przez UOKiK – mówi Ewelina Jarosińska, członek zarządu i szef Departamentu Obszary Centralne w Kaufland Polska.

Markety w Warszawie, Krakowie i Gdańsku będą czynne od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00-22:00 oraz w niedziele handlowe w godzinach 8:00-21:00. Wraz z trzema nowymi placówkami sieć Kaufland będzie posiadała już 216 sklepów w całej Polsce. 

1,2 tys. sklepów Kaufland w Europie

Kaufland to odnosząca sukcesy międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. Należy do dużych przedsiębiorstw handlowych Europy z branży nowoczesnych sklepów wielkopowierzchniowych. W całej Europie Kaufland posiada około 1,2 tys. sklepów i zatrudnia niemal 150 tys. pracowników. W Polsce sieć posiada aktualnie 216 marketów i zatrudnia ok. 16 tys. pracowników. 

Asortyment sieci Kaufland liczy w zależności od marketu od 15 tys. do 21 tys. produktów. Sieć koncentruje się przede wszystkim na ofercie produktów świeżych – owoców i warzyw, produktów mlecznych, a także mięsa, wędlin, serów i ryb. Kaufland należy do czołowych przedsiębiorstw handlu detalicznego w Europie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.