Nowy projekt mixed-use w Dąbrowie Górniczej. Ruszył przetarg na ofertę gastronomiczną

Fabryka Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej to projekt rewitalizacji w ścisłym centrum miasta byłej kopalni, huty stali i fabryki obrabiarek Defum. Fabryka Pełna Życia Sp. z o.o. zamierza stworzyć w tym miejscu otwartą przestrzeń publiczną, która ma się stać nowym centrum miasta.

Projekt zakłada budowę m.in dużej strefy gastronomicznej. Inwestor ogłosił właśnie przetarg na siedem punktów gastronomicznych, które powstaną w Strefie Smaków.

Spółka ogłosiła przetarg nieograniczony z licytacją na oddanie w dzierżawę na okres do 31 grudnia 2022 roku pięciu miejsc z przeznaczeniem pod działalność handlowo-gastronomiczną w konstrukcjach kontenerowych oraz dwóch miejsc z przeznaczeniem pod działalność handlowo-gastronomiczną w obiektach typu food truck, na części nieruchomości stanowiącej własność Fabryki Pełnej Życia w centrum Dąbrowy Górniczej (przy ul. Kościuszki).

Fabryka Pełna Życia

Celem przetargu jest stworzenie na terenie Fabryki Pełnej Życia Strefy Smaku, miejsca spójnego architektonicznie, wyróżniającego się postindustrialnym klimatem, atrakcyjnego pod względem oferty gastronomicznej i kulturalnej.

– Dla zapewnienia potencjalnym dzierżawcom jak najlepszych warunków funkcjonowania, Strefę Smaku zlokalizowano w sąsiedztwie Warsztatu Fabryki Pełnej Życia, nowoczesnego multimedialnego centrum  wystawowo-konferencyjnego, w otoczeniu niezwykłych żelbetonowych konstrukcji suwnic i zaplanowanej do realizacji w pierwszej połowie 2020 roku tzw. Strefy Wejściowej do Fabryki Pełnej Życia. Przez cały okres związania umową Fabryka Pełna Życia Sp. z o.o. będzie, za pośrednictwem mediów społecznościowych, serwisu internetowego oraz innych kanałów komunikacji, promować ofertę najemców i organizowane przez nich wydarzenia i akcje promocyjne – informuje zarząd Fabryka Pełna Życia Sp. z o.o.

Fabryka Pełna Życia

Kawiarnia, burgerownia, kuchnia świata w Strefie Smaków

W Strefie Smaków ma powstać kawiarnia (sprzedaż kawy, herbaty, ciast, ciastek i słodyczy, lodów, wina musującego, etc.), kuchnia z charakterem (restauracja o określonym profilu, np. włoska, tajska, meksykańska, regionalna, etc.), strefa wege (sprzedaż świeżych warzyw, owoców, produktów wegetariańskich i wegańskich), pub craft (sprzedaż piw rzemieślniczych), burgery i piwo, a także dwa food trucki z daniami kuchni europejskiej i kuchni orientalnej.

Fabryka Pełna Życia to projekt mixed-use. Przewiduje 10 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowej, 14 tys. mkw. powierzchni biurowej i 9 tys. mkw. powierzchni usługowej. W centrum miasta ma powstać browar rzemieślniczy z restauracją, 5 budynków biurowo-usługowych, zielony pasaż, hotel butikowy, hala wystawowa, wieża z tarasem widokowym, food hall oraz 9 budynków mieszkalnych (około 150 mieszkań). Kompleks ma mieć ponad 650 miejsc parkingowych.

Fabryka Pełna Życia
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.