Retail parki na celowniku Acteeum

Rynek centrów handlowych, zwłaszcza w dużych polskich miastach, osiąga obecnie wysoki poziom nasycenia. Motywuje to inwestorów i deweloperów do poszukiwania nowych formatów obiektów handlowych i kieruje uwagę na mniejsze miasta, o lokalnej specyfice. Dlatego też, wychodząc naprzeciw ewolucji rynku, Acteeum, nie zapominając o galeriach handlowych z dużą energią kieruje swoje działania na segment średniej wielkości retail parków.

Acteeum jest wystawcą Shopping Center Forum 2020 Exhibition & Awards. Targi odbędą się w dniach 31 marca – 1 kwietnia w Centrum Konferencyjnym Legia Warszawa.

Acteeum od wielu już lat jest aktywnym uczestnikiem rynku rozwoju obiektów handlowych. Dzięki temu łączy w realizowanej strategii duże doświadczenie jak i doskonałe wyczucie potrzeb rynku – zarówno ze strony klientów jak i najemców. Dlatego też, mając na względzie rosnące zapotrzebowanie na nowe formaty oraz ciągle niezaspokojony potencjał miast średniej wielkości, w coraz większym stopniu rozwija projekty retail parków poza dużymi aglomeracjami.

Rynek wybiera retail parki

Ciągła obserwacja zmian zachodzących w obszarze obiektów handlowych oraz doskonałe rozeznanie w specyfice miast średniej wielkości pozwala Acteeum na dopasowanie się do oczekiwań rynku. Ten zaś, coraz wyraźniej domaga się obiektów handlowych o specyfice retail parków. Tym co przyciąga do parków handlowych zarówno najemców, jak i klientów jest przystępna cenowo, różnorodna oferta zakupowa, łatwo dostępna w świetnie skomunikowanej lokalizacji, bardzo blisko klienta. Dodatkową i niebagatelną zachętą dla najemców, możliwą do zaoferowania w formacie retail parku są atrakcyjne warunki najmu, uzyskiwane dzięki stosunkowo niskim poziomom czynszu i opłat eksploatacyjnych, znacznie niższych niż w tradycyjnych galeriach handlowych.

– W pełni rozumiemy ogromny potencjał koncepcji retail parków, ale także czynniki niezbędne do zapewnienia sukcesu takim obiektom. Dlatego też nasze parki handlowe lokalizujemy w starannie wybranych lokalizacjach, dzięki którym są one blisko docelowego klienta, z doskonałą komunikacją. Pieczołowicie opracowywane projekty obiektów zapewniają łatwy i komfortowy dostęp do wszystkich lokali handlowych parku oraz dogodny parking dla zmotoryzowanych klientów, zaś dobór marek i asortymentu wychodzi w pełni naprzeciw specyficznemu zapotrzebowaniu lokalnej klienteli. Nie zapominamy również o zrównoważonym rozwoju i odpowiedzialności za środowisko – wszystkie realizowane przez nas obiekty, w tym także planowane parki handlowe są certyfikowane systemem BREEAM  – wyjaśnia Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Central Europe.

Projekty Acteeum potwierdzają obraną strategię

Pierwszym projektem Acteeum, wpisującym się w strategię retail parków stanowił Andrychów. Realizowany tam przez Acteeum, wspólnie z Equilis, park handlowy okazuje się niebywałym sukcesem. Potwierdza to przekraczające oczekiwania zainteresowanie najemców, które przekłada się na bardzo zaawansowany poziom komercjalizacji obiektu na ponad rok przed otwarciem. 

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu komercjalizacji w Andrychowie. To nas niezwykle motywuje, aby intensywnie poszukiwać nowych lokalizacji pod tego typu obiekty. Natomiast nie zapominamy także o galeriach handlowych, których wybudowaliśmy najwięcej i jeżeli pojawia się możliwość realizacji dobrego projektu czy to jako „green-field” czy jako rozbudowa, to na pewno z takiej możliwości nie zrezygnujemy – mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Central Europe.

Acteeum Group

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Facebook
LinkedIn
NAJNOWSZE INFORMACJE
REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
SCF DATABASE
Scroll to Top