Komputronik wzmacnia kadry

Tomasz Wójtowicz objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego ds. Finansowania Grupy Komputronik. Jego głównym zadaniem będzie dbanie o zapewnienie optymalnego finansowania działalności Grupy oraz o profesjonalne relacje obszaru finansowania z rynkiem bankowym i ubezpieczeniowym, inwestorskim oraz wobec działów finansowych kluczowych dostawców i kontrahentów.

Tomasz Wójtowicz posiada 23-letnie doświadczenie zawodowe, w tym 13-letnie na stanowiskach kierowniczych, w dużych finansowych organizacjach międzynarodowych (Citigroup, Commerzbank, Grupa DBK). W latach 2011-2019 pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Finansowania Handlu w mBank S.A. (Grupa Commerzbank). Specjalizuje się w zarządzaniu finansami i rachunkowości przedsiębiorstw oraz bankowości korporacyjnej.

Jest absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego na którym zdobył tytuł doktora nauk ekonomicznych w obszarze zarządzania i rachunkowości. Ukończył także prestiżowe szkolenie “Executives: Leading change in complex organization”, organizowane przez Massachusetts Institute of Technology Sloan School of Management, Cambridge, USA. Tomasz Wójtowicz będzie blisko współpracował z Krzysztofem Nowakiem – Dyrektorem Finansowym Grupy Komputronik oraz jego zastępcą – Agnieszką Andrzejewską.

Blisko 140 punktów Komputronik

Spółka rozwija sieć sklepów stacjonarnych w trzech formatach: megastore, sklepy midi w których oferta jest rozszerzona o produkty z grup RTV i AGD, oraz format oferujący szeroko rozumianą elektronikę z akcentem na IT i GSM. Format Megastore spółka Komputronik wprowadziła w 2013 roku. Sklepy w tym formacie miały ok 2 tys. mkw. powierzchni i działały w dwóch miastach w Warszawie w Centrum Handlowym Wola Park  i Centrum Jupiter oraz w Poznaniu w Centrum Handlowym Plaza.

Komputronik to jedna z największych i najdłużej działających sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym oraz produktami RTV, AGD  home w kraju. Obecnie marka posiada prawie 140 placówek stacjonarnych w całej Polsce, a także prowadzi sprzedaż internetową. W szerokiej ofercie znajduje się ponad 100 tysięcy produktów kilkuset marek. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należy również Komputronik Biznes sp. z o.o., Komputronik API sp. z o.o., Benchmark sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o. i niemiecka Komputronik GmbH.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.