Park handlowy w Opatowie zmienił właściciela

Zbudowany w oparciu o nowatorską metodę finansowania park handlowy w Opatowie sprzedany został docelowemu inwestorowi. Nabywcą EDS Park Opatów został BNP Paribas Leasing Solutions, jako strona finansująca zakup przez prywatnych przedsiębiorców.

– Sprzedaż parku w Opatowie jest zwieńczeniem całego projektu. W ramach Higasa Club pozyskaliśmy pełne finansowanie od indywidualnych inwestorów, którzy zgodnie z umowami dla tego konkretnego przedsięwzięcia otrzymali odsetki na poziomie 7 proc. w skali roku, a teraz zostanie zwrócony im kapitał. Co więcej cały proces trwał krócej niż zakładaliśmy. Wierzę, że wypełnione zobowiązania wpłyną na jeszcze większe zaufanie kolejnych inwestorów Higasa Club, przy realizacji następnych parków – wyjaśnia Marcin Rudziński, członek zarządu Higasa Properties.

Kolejny Park do sprzedaży

Kolejnym zaplanowanym działaniem jest sprzedaż parku w Debrznie. Od połowy lutego EDS Park Debrzno działa już w pełnej obsadzie – jako ostatni swój sklep otworzyła sieć Pepco. Pierwszy i drugi kwartał 2020 roku to ciąg dalszy prowadzenia bądź przygotowań do dalszych przedsięwzięć. Trwają ostatnie prace przed przekazaniem pierwszego etapu EDS Park Legnica, gdzie w marcu zaplanowano otwarcie dyskontu Biedronka. Także w marcu planowo powinna rozpocząć się budowa parku w Redzie, gdzie jednocześnie podpisywane są ostatnie umowy komercjalizacyjne.

Następnym miastem, w którym powstanie park budowany przez spółki EDS Retail Park i Higasa Properties jest Nowy Dwór Mazowiecki – w przypadku tej inwestycji trwają zaawansowane rozmowy z kupującym cały obiekt w ramach Higasa Club, w wariancie „zaprojektuj biznes”, czyli w tym przypadku prywatny inwestor sfinansuje ze swoich środków budowę i od razu stanie się właścicielem parku.

Projekty EDS Retail Park

EDS Retail Park zajmuje się kompletnym procesem inwestycyjnym związanym z budową parków handlowych na terenie Polski i Czech. Spółka samodzielnie, kompleksowo realizuje przedsięwzięcia – od wyszukania najlepszej lokalizacji działki, projektu budowlanego po wykonawstwo i komercjalizację powierzchni.

Inwestycje realizowane przez EDS Retail Park charakteryzują się uznanymi najemcami sieciowymi, pozyskanymi dzięki wnikliwej analizie lokalizacji obiektów. Parki powstają przy kluczowych dla regionu drogach wojewódzkich lub krajowych, w miejscach z doskonale funkcjonującą siecią połączeń komunikacji miejskiej. Często są pierwszymi tego typu obiektami w poszczególnych miejscowościach.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.