E-sklep Komputronik działa już od 22 lat

Platforma Komputronik.pl to najdłużej działający sklep internetowy w Polsce, który swoją działalność zaczynał w 1998 roku. W lutym obchodzi swoje 22-ie urodziny.

Zakupy przez całą dobę, nieograniczony wybór, możliwość realizowania transakcji z każdego zakątka na świecie – to najważniejsze zalety branży e-commerce. Dostrzegają to konsumenci, którzy coraz częściej decydują się na zakupy online. Obecnie na rynku większość marek oprócz salonów stacjonarnych posiada także własne sklepy internetowe.

Autorska platforma Komputronik.pl

Komputronik.pl to najdłużej działająca platforma w Polsce, która wystartowała w 1998 roku. Szybko stała się ona liderem rynku wyznaczając trendy w branży. Dostrzegając ogromny potencjał zakupów online na uruchomienie swoich sklepów internetowych decydowały się kolejne marki.

– Tworząc e-sklep wykorzystaliśmy nasze doświadczenie i know-how, które zdobyliśmy przy tworzeniu marki Komputronik. Przy budowie sklepu internetowego wykorzystaliśmy autorskie oprogramowanie, które pozwoliło nam na przygotowanie produktu szytego na miarę. Sukces naszej marki zmotywował nas do stworzenia komercyjnego produktu, który obecnie jest wykorzystywany przez wiele innych sklepów internetowych. Zmieniające się trendy zakupowe oraz zachowania konsumenckie spowodowały, że o sukcesie w branży decyduje teraz sprzedaż wielokanałowa. W naszej firmie od blisko roku funkcjonuje dedykowany zespół odpowiedzialny za omnichannel, którego nadrzędnym celem jest multidyscyplinarne i sprawne podejmowanie kluczowych decyzji mających wpływ na kształt sprzedaży oraz działania marketingowe Grupy Komputronik – komentuje Karol Tokarski, dyrektor e-commerce.

Sieć sprzedaży Komputronik

Spółka rozwija sieć sklepów stacjonarnych w trzech formatach: megastore, sklepy midi w których oferta jest rozszerzona o produkty z grup RTV i AGD, oraz format oferujący szeroko rozumianą elektronikę z akcentem na IT i GSM. Format Megastore spółka Komputronik wprowadziła w 2013 roku. Sklepy w tym formacie miały ok 2 tys. mkw. powierzchni i działały w dwóch miastach w Warszawie w Centrum Handlowym Wola Park  i Centrum Jupiter oraz w Poznaniu w Centrum Handlowym Plaza.

Komputronik to jedna z największych i najdłużej działających sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym oraz produktami RTV, AGD  home w kraju. Obecnie marka posiada prawie 140 placówek stacjonarnych w całej Polsce, a także prowadzi sprzedaż internetową. W szerokiej ofercie znajduje się ponad 100 tysięcy produktów kilkuset marek. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należy również Komputronik Biznes sp. z o.o., Komputronik API sp. z o.o., Benchmark sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o. i niemiecka Komputronik GmbH.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.