Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Cele KiK: 350 sklepów jeszcze w pierwszym półroczu

Gdynia, Wysokie Mazowieckie, Kobyłka, Łódź, Kolbuszowa – w tych 5 miejscowościach na przestrzeni pierwszych tygodni 2020 roku pojawiły się nowe sklepy KiK. Marka zapowiada, że to dopiero początek, a kolejne miesiące przyniosą otwarcie około 60 sklepów w Polsce.

Rok temu KiK zapowiadał ambitne plany ekspansji. W praktyce oznaczały one nie tylko osiągnięcie liczby 300 sklepów (ok. 180 tys. mkw. powierzchni), ale nawet jej przekroczenie – finalnie na przestrzeni 12 miesięcy pojawiło się blisko 70 nowych sklepów, dzięki czemu KiK zamknął rok z wynikiem ponad 320 lokalizacji. Było to rekordowe osiągnięcie w dotychczasowej historii marki w Polsce, które jednocześnie miało zapowiadać dalszą ekspansję. Plan na 2020? 350 lokalizacji, prawdopodobnie jeszcze w pierwszym półroczu.

– Zakończyliśmy 2019 rok dość efektownie, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy podtrzymać tę dobrą passę i podsumowując pierwsze tygodnie nowego roku mówić o uruchomieniu 5 nowych sklepów, modernizacji sklepu w Łodzi oraz o otworzeniu pierwszego „KiKa” w Jaworze jeszcze przed końcem lutego. Jest to również swego rodzaju zapowiedź naszych dalszych działań. Przyzwyczailiśmy naszych klientów do tego, że sukcesywnie poprawiamy dostępność naszego asortymentu w ich najbliższej okolicy. Dostajemy od nich liczne zapytania o nowe lokalizacje (głównie w mediach społecznościowych), a to utwierdza nas w przekonaniu, że podążamy we właściwym kierunku – komentuje Marcin Ostrowski, expansion manager sieci sklepów KiK i dodaje: nie planujemy zwalniać tempa naszego rozwoju. Liczba 350 sklepów to nasz najbliższy „okrągły” cel i jestem przekonany, że uda nam się go osiągnąć jeszcze w pierwszym półroczu. A co dalej? Czas pokaże, ale wierzę, że jeszcze niejeden raz pozytywnie zaskoczymy naszych klientów.

180 tys. mkw. powierzchni handlowej KiK w Polsce

W styczniu został otwarty drugi sklep w Gdyni, a także pierwszy sklep w Wysokiem Mazowieckiem i Kobyłce. W lutym do grona nowych lokalizacji dołączyły: pierwszy sklep w Kolbuszowej i siódmy sklep w Łodzi. Poddano także modernizacji inny łódzki sklep KiK, znajdujący się w CH Atut. Przed końcem lutego sieć pojawi się jeszcze w Jaworze.

Optymalna przestrzeń handlowa sklepów KiK powinna wynosić ok. 650 mkw. i znajdować się przede wszystkim w galeriach handlowych i retail parkach. Dodatkowym wymaganiem jest odpowiednia ilość miejsc parkingowych (co najmniej 15), a także możliwość atrakcyjnej zewnętrznej ekspozycji towaru.

KiK Textil Sp. z o. o. to jedna z wiodących sieci detalicznych na rynku europejskim. Pierwszy sklep pod szyldem KiK otwarto w 1994 roku w Düsseldorfie. Od tego czasu sieć sukcesywnie się rozrasta rozwijając działalność w kolejnych krajach. Obecnie marka KiK jest w właścicielem ponad 3,5 tys. sklepów na terenie: Polski, Niemiec, Austrii, Holandii, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Chorwacji i Włoch. KiK Textil Sp. z o. o. oferuje bogaty asortyment, obejmujący wysokiej jakości odzież, biżuterię, dodatki, zabawki oraz tekstylia domowe. Swoją ofertę firma kieruje do osób ceniących modne i markowe produkty w atrakcyjnej cenie.