McDelivery w Polsce: 2 mln zrealizowanych zamówień

Polacy coraz chętniej wybierają ulubione produkty McDonald’s z dostawą do domu. Od 2017 roku sieć zrealizowała już 2 mln zamówień z dowozem i stale poszerza zasięg działalności. Od 20 lutego do grona miast objętych usługą McDelivery dołącza Radom.

Aktualnie już 162 restauracje McDonald’s w 20 polskich miastach realizują zamówienia z bezpośrednią dostawą do klientów. Teraz również na terenie Radomia można zamawiać jedzenie z oferty McDonald’s z dowozem w dowolne miejsce. Usługa obejmuje wszystkie 7 restauracji w mieście. Zamówienia będą realizowane za pośrednictwem Uber Eats. Użytkownicy aplikacji mogą wybrać ulubione produkty McDonald’s oraz skorzystać z oferty McCafé.

– Dostawa doskonale wpisuje się w obecne tempo i sposób życia Polaków. Konsumenci oczekują jeszcze większej dostępności ich ulubionych dań i skrócenia czasu dostaw. Dlatego też McDonald’s stale pracuje nad poszerzeniem listy współpracujących dostawców, aby pojawić się w nowych lokalizacjach i dotrzeć do nowych użytkowników. Aktualnie oferty dostaw z sieci McDonald’s są realizowane w Polsce za pośrednictwem partnerów  – Glovo, Pyszne.pl, Uber Eats i Wolt w dowolne miejsce znajdujące się w zasięgu wybranej restauracji – informują przedstawiciele sieci McDonald’s.

O McDelivery

McDonald’s ma ponad 20-letnie doświadczenie w realizacji zamówień produktów z dostawą na najbardziej rozwiniętych rynkach Azji i Bliskiego Wschodu, jest jednym z liderów w tym segmencie branży gastronomicznej. Na świecie marka wykorzystuje różne modele biznesowe w zakresie McDelivery, współpracując z innymi partnerami. Zamawianie produktów z dostawą jest obecnie oferowane przez ponad 25 tys. restauracji McDonald’s w 85 krajach.

Obecnie w Polsce działa ponad 400 restauracji sieci, które zatrudniają blisko 25 tys. osób. 366 z nich to obiekty prowadzone przez 68 niezależnych przedsiębiorców w oparciu o umowę franczyzy z McDonald’s. Sieć utrzymuje dynamikę rozwoju. Rekordzistką pod względem liczby restauracji McDonalds’s jest Warszawa. Jednak na liście lokalizacji znajdują się nie tylko największe metropolie, ale również miasta o zdecydowanie mniejszej liczbie mieszkańców, jak np. Dębica, Kępno, Ostrowiec Świętokrzyski, czy Skierniewice. Restauracje sieci w zależności od lokalizacji mają od kilkudziesięciu mkw. (lokale w strefach food court) do kilkuset mkw. (lokale wolnostojące). McDonald’s Polska działa na polskim rynku od 1992 roku. Pierwszą restaurację otwarto w Warszawie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.