Trei: wybudujemy w Polsce 80 parków handlowych

Trei Real Estate rozwija strategię inwestycyjną w Polsce. Deweloper planuje budowę, już nie 40 jak wcześniej zakładał, a 80 Vendo Parków w naszym kraju. Aktualnie polskie portfolio Trei zawiera piętnaście parków handlowych, którymi firma samodzielnie zarządza. Co więcej w ubiegłym roku inwestor zadebiutował również w sektorze mieszkaniowym. Na tym rynku także planuje dalszą ekspansję.

– Potencjał biznesowy Polski jest bardzo wysoki, mamy stabilną sytuację gospodarczą i sporo białych plam na mapie, w których można zlokalizować parki handlowe. Mowa tutaj oczywiście o obrzeżach dużych miast oraz miejscowościach poniżej 30 tys. mieszkańców, bo to właśnie na nie skierowana jest teraz uwaga inwestorów, w tym również nasza. Co więcej wzrost zamożności Polaków oraz zmiany nawyków konsumenckich, w tym potrzeba robienia zakupów blisko domu, stworzyły bardzo dobry klimat dla budowy parków handlowych. W Trei początkowo zakładaliśmy budowę 40 Vendo Parków w Polsce, teraz myślimy już o portfolio 80 obiektów. Prognozy rynkowe są optymistyczne, największą barierą są wciąż przepisy dające duże możliwości interpretacyjne, w następstwie czego czasami potrafią utrudnić dostęp do terenów pod inwestycje – komentuje Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland.

Zwiększone tempo inwestycji

Poprzedni rok upłynął w Trei pod znakiem zwiększenia tempa inwestycji w Polsce. Firma otworzyła w tym czasie pięć Vendo Parków, zlokalizowanych w Bytowie, Ostrołęce, Pułtusku, Łasku i Kobyłce, które dostarczyły łącznie ponad 18 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni najmu. Tym samym deweloper zainwestował na polskim rynku kolejne ponad 25 milinów euro i zwiększył poziom inwestycji prawie dwukrotnie w stosunku do roku 2018. Trei intensywnie rozbudowuje również portfel gruntów, firma sukcesywnie skupuje działki pod przyszłe projekty handlowe.

– W 2019 roku nabyliśmy m.in. tereny w Kutnie, Bolesławcu i Kobyłce. W tej ostatniej lokalizacji w bardzo krótkim czasie udało nam się rozpocząć budowę, dzięki czemu jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia mieszkańcy Kobyłki mogli zaopatrzyć się w nowym centrum zakupowym. Ten rok zaczynamy równie intensywnie, aktualnie w budowie mamy cztery Vendo Parki: w Płocku, Jaworze, Częstochowie i Solcu Kujawskim, które wraz z trzema innymi parkami planujemy otworzyć w 2020 roku, a łącznie w fazie planowana, projektowania i budowy mamy dziewiętnaście kolejnych projektów – podkreśla Jacek Wesołowski.

Vendo Park w podwarszawskiej Kobyłce otwarto 19 grudnia. Obiekt jest w 100 proc. skomercjalizowany przez międzynarodowe i lokalne sieci handlowe. W gronie najemców znajduje się m.in. drogeria Rossmann, sklep z elektroniką – Neonet, oraz Pepco i Tedi oferujące artykuły do domu i biura, odzież czy zabawki, a także sieć Gzella. Park handlowy, którego budowa rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku, powstał na działce o powierzchni prawie 8,5 tys. mkw. i dostarczył łącznie 3 250 mkw. nowoczesnej przestrzeni zakupowej oraz 65 miejsc parkingowych. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 5,6 mln euro.

– Dostrzegamy ogromny potencjał w Kobyłce, która znajduje się w bardzo bliskiej odległości od stolicy. Aktualne trendy na rynku nieruchomości wyraźnie pokazują, że coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę do mniejszych, podwarszawskich miejscowości. Jest to podyktowane głównie wiele niższymi kosztami zakupu domu czy mieszkania oraz porównywalnym czasem dojazdu do pracy w centrum. Ideą Vendo Parków jest dostarczenie maksymalnej wygody w codziennych, szybkich zakupach, dlatego budujemy je również w mniejszych miejscowościach. Dzięki temu mieszkańcy mają dostęp do szerokiej oferty zakupowej bez konieczności odbywania czasochłonnych podróży do dużych miast – podsumowuje Jacek Wesołowski.

Vendo Park w Kobyłce to 15. park handlowy, który Trei wybudował w Polsce i 25. tego typu obiekt zrealizowany w Europie. Firma jest nie tylko deweloperem, ale również samodzielnie zarządza parkami handlowymi. 

Trei Real Estate

Trei Real Estate GmbH z siedzibą w Mülheim an der Ruhr, inwestuje, rozwija i zarządza dostosowanymi do indywidualnych potrzeb mieszkaniami i nieruchomościami komercyjnymi. W kontekście długoterminowej strategii, spółka zależna należąca w całości do niemieckiej grupy Tengelmann koncentruje się na inwestycjach w nieruchomości w Niemczech, Polsce, Czechach, na Słowacji, w Portugalii i USA. Oprócz istniejącego portfela o wartości około 1.1 miliarda EUR, Trei Real Estate GmbH, realizuje projekty o łącznej wartości około 850 milionów euro. Pod marką Vendo Park firma buduje i wynajmuje parki handlowe w Polsce, Czechach i na Słowacji. Obecny rozwój Trei obejmuje również nieruchomości mieszkaniowe w USA i Europie, a także apartamenty studenckie budowane pod marką Quartillion. 

Wszystkie projekty należące do Trei zostaną zaprezentowane podczas Shopping Center Forum 2020 Exhibition & Awards. Targi odbędą się w dniach 31 marca – 1 kwietnia w Centrum Konferencyjnym Legia Warszawa.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.