PARTNERZY PORTALU

W Nowej Soli może powstać kolejny obiekt handlowy

Grupa Saller stała się właścicielem kolejnej, trzeciej już działki w Nowej Soli. Według lokalnych mediów inwestor może wybudować tam następny obiekt handlowy.

1,2 ha działka w rejonie ronda doktora Pietka w Nowej Soli została sprzedana przez władze miasta w drodze przetargu nieograniczonego. Jej właścicielem została Grupa Saller. Wrocławska firma za działkę zapłaciła 5,25 mln zł, czyli ponad dwukrotnie więcej niż wynosiła cena wywoławcza (2,3 mln zł).

Saller ma już trzy działki w Nowej Soli. Na jednej z nich – przy ul. Staszica – prowadzi niewielkie centrum handlowe o powierzchni 5,6 tys. mkw. GLA. Obiekt znajduje się w sąsiedztwie Kauflandu. Na drugiej nieruchomości od dawna planuje budowę kolejnego obiektu. Jak podaje nowasol.naszemiasto.pl, projektowanie parku handlowego na przeciwko urzędu skarbowego dobiega końca i prace wkrótce mają się rozpocząć. Pojawiły się pytania, czy na kolejnej działce powstanie np. restauracja McDonald’s. Inwestor na razie nie zdradza swoich planów.

Portfolio Grupy Saller

Grupa Saller posiada w Polsce obecnie ponad 70 obiektów, kolejne kilkanaście projektów znajduje się w fazie realizacji. Firma jest nie tylko długofalowym inwestorem, ale także partnerem pomocnym przy rozwiązywaniu problemów w całym okresie najmu, ponieważ sama zarządza i utrzymuje swoje obiekty. Wśród najemców w handlu detalicznym chętnie współpracujących z Grupą Saller wymienić należy między innymi:, Kaufland, Tesco, Castoramę, OBI, Jysk, Aldi, Lidl, Biedronkę, CCC, Deichmanna, C&A, H&M, Grupę LPP (Cropp, House, Mohito, Reserved, Sinsay), KiK, Pepco, Rossmanna i Hebe, Martes Sport, Sportisimo, Media Expert, Neonet, RTV Euro AGD, sieci Action i Dealz oraz wiele innych, w tym również lokalne firmy i przedsiębiorstwa.

Grupa Saller założona została przez Josefa Sallera w 1981 roku w Bawarii. Główna siedziba firmy znajduje się w Weimarze – Legefeld (Turyngia), polska centrala mieści się we Wrocławiu. Grupa Saller to działający na rynkach czeskim, niemieckim, polskim i słowackim inwestor długoterminowy, który planuje, buduje, rozbudowuje oraz utrzymuje nieruchomości komercyjne skupiając się przede wszystkim na parkach oraz centrach handlowych. Łączna powierzchnia najmu w Polsce to około 353 tys. mkw., w skali międzynarodowej Grupa zarządza ponad 1,66 mln powierzchni najmu.

Firma jest wystawcą wiosennej edycji SCF 2020 Exhibition & Awards.

Facebook
LinkedIn

Informacje partnerów portalu

Najnowsze informacje

Scroll to Top