Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Pesto Cafe otworzyło pierwszą restaurację w Polsce

Nowa rodzinna restauracja na warszawskich Młocinach to miejsce stworzone w myślą o rodzinnych wyjściach i dobrym jedzeniu. Wywodząca się z Ukrainy sieć Pesto Cafe otworzyła pierwszą w Polsce restaurację. Sieć wybrała lokal o powierzchni 365 mkw. w Galerii Młociny.

Właścicielami ukraińskiej sieci są Dmytro Pogrebytsky i Serhii Aleksieienko. Za rozwój Pesto Cafe w Polsce odpowiada Pesto Cafe Sp. z o.o. Otwarcie restauracji w Warszawie jest zapowiedzią dalszej ekspansji sieci w Polsce. Jak poinformowali nas przedstawiciele marki, poszukiwane są kolejne lokale o powierzchni przynajmniej 300 mkw. Na celowniku są centra handlowe, bowiem taki model rozwoju biznesu doskonale sprawdził się na rodzimej Ukrainie.

Na razie Pesto Cafe skupia się na Warszawie i to tutaj poszukuje odpowiednie lokalizacje pod kolejne restauracje.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

Rodzinny koncept Pesto Cafe

Cała przestrzeń restauracji Pesto Cafe to duży plac zabaw. Stali goście są przyzwyczajeni do tego, że dzieci czują się tu swobodnie, a ich rodzice są zrelaksowani. Impreza dla najmłodszych rozpoczyna się tuż przy wejściu, gdy gospodyni wręcza każdemu z gości balon. Dla dzieci przygotowywane są specjalne warsztaty gotowania, na których pod okiem szefa kuchni odbywają mistrzowską kulinarną lekcję. Maluchy poznają sekrety włoskiej kuchni, własnoręcznie lepiąc pierożki ravioli i dobierając dodatki do pizzy. 

Kiedy dzieci są szczęśliwe, ich rodzice też są szczęśliwi – taka jest główna zasada Pesto Cafe. Dzieci są głównymi gośćmi restauracji Pesto Cafe. W pokojach dziecięcych dla maluchów w wieku do 7 lat przygotowane są zabawki, kolorowanki, dwupiętrowy dom, rozwijające plansze biznesowe, bajki i gry. Dzieci w wieku 7-15 lat w oddzielnym pokoju gier mają do dyspozycji konsole Xbox i piłkarzyki.

Atmosfera Pesto Cafe jest przytulna i pozytywna: jasne kolory, dużo światła, przestronne wnętrze urządzone z dbałością o szczegóły. – Jest tu tak dobrze jak w domu, a czas płynie niezauważony, jak podczas wizyty u dobrych przyjaciół. A w razie konieczności rodzice maluchów mogą skorzystać z przestronnego pokoju dziecięcego, w którym mogą bezpiecznie zostawić swoje dziecko pod nadzorem doświadczonej niani i animatorki. Do ich dyspozycji jest również oddzielny pokój dla mamy z dzieckiem – informuje sieć. 

Pesto Cafe to popularne miejsce na rodzinne wakacje: urodziny dzieci, rocznice, chrzciny. Pesto Cafe organizuje świąteczny stół, dekoracje i program rozrywkowy. Goście mogą świętować wakacje we wspólnym pokoju lub w oddzielnej sali bankietowej.

Menu Pesto Cafeto to popularne autorskie dania kuchni włoskiej. Bruschetty, przekąski i sałatki, risotto i ravioli, makaron i cienka włoska pizza. Gorące dania: udko z kaczki, pierś kurczaka na bakłażanie, sandacz z warzywami, łosoś na parze, a także burgery i dania z grilla. Desery: klasyczne włoskie tiramisu, pan-cat, czy sernik. Szczególną uwagę sieć zwraca na menu dla dzieci. Potrawy dla dzieci są nie tylko smaczne, ale także atrakcyjne dla młodszych gości. Na ważne wydarzenia stworzone jest specjalne menu bankietowe, z którego dania są dostępne w rozsądnych cenach i wygodne do zamówienia na świąteczny stół.