Media Expert: cel 500 elektromarketów

Media Expert obrał kurs na osiągnięcie rekordowej liczby 500 elektromarketów w niemal 350 polskich miastach. Jak informują przedstawiciel sieci, cel ten zostanie zrealizowany najpóźniej na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2020 r.

Rewitalizacja powierzchni sprzedaży obiektów w Poznaniu, Bydgoszczy, Aleksandrowie Kujawskim, Mińsku Mazowieckim, Płocku, Starogardzie Gdańskim, Głogowie, Łobzie, Wyszkowie i Markach oraz nowe elektromarkety w Chełmnie, Jaworze, Parczewie i Piastowie – to bilans otwarć w lutym tego roku.

Luty dla Media Expert to czas intensywnej pracy. Spółka otwiera nowe elektromarkety i zwiększa możliwości sprzedażowe tych już istniejących. Do 486 elektromarketów dołączyły 4 nowe – w Jaworze, Piastowie, Chełmnie i Parczewie. Mieszkańcy Poznania i Aleksandrowa Kujawskiego, a także Bydgoszczy, Łobza, Mińska Mazowieckiego, Płocka, Starogardu Gdańskiego, Głogowa oraz
podwarszawskich Marek i Wyszkowa mogą już korzystać ze świeżo wyremontowanych obiektów sieci.

– Cel na 2020 r. jest jasny. Chcemy osiągnąć liczbę 500 elektromarketów i jeszcze bardziej umocnić naszą pozycję na rynku RTV, AGD, multimediów i szeroko rozumianej elektroniki użytkowej. Pięćsetny elektromarket otworzymy na przełomie drugiego i trzeciego kwartału – mówi Michał Mystkowski z Media Expert.

Dynamiczna ekspansja Media Expert

Rozwój Media Expert trwa już od wielu lat. Co roku sieć otwiera od kilkunastu do kilkudziesięciu nowych elektromarketów. Proces ten obejmuje również duże miasta wojewódzkie – tylko w Warszawie w ostatnich 36 miesiącach powstało aż 7 elektromarketów Media Expert. – Konsekwentnie realizujemy strategię racjonalnej ekspansji, wzmacniając obecność zarówno w mniejszych, jak i dużych miastach. Równolegle rozwijamy omnichannel, inwestujemy w rozwiązania magazynowe i logistyczne, znacząco zwiększamy możliwości dystrybucji i skracania czasu dostaw – dodaje Mystkowski.

W ślad za rozwojem sieci stacjonarnej, intensywnie zwiększa się społeczność użytkowników internetowego kanału sprzedaży. W grudniu 2019 r. sklep Mediaexpert.pl zanotował rekordową liczbę 8,74 mln użytkowników i 104,79 mln odsłon, dołączając do grona TOP20 najchętniej odwiedzanych witryn przez polskich interneutów.

Media Expert jest jedną z największych sieci RTV/AGD w Polsce – w jej skład wchodzi ponad 480 elektromarketów w niemal 390 miastach na terenie całego kraju. Sklepy sieci mają od ok. 400 do ponad 1,5 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Właścicielem sieci jest spółka Terg SA. Marka jest obecna na rynku od 2002 r. Sieć zatrudnia ok. 9 tys. pracowników. Elektromarkety Media Expert oferują produkty segmentu RTV i AGD, a także laptopy, tablety, smartfony i sprzęt fotograficzny. W wybranych elektromarketach dostępne są również rowery, skutery, quady, elektronarzędzia, sprzęt relaksacyjny i sprzęt do pielęgnacji ogrodów. Sklep www.mediaexpert.pl jest regularnie notowany wśród najpopularniejszych witryn w kategorii E-commerce w Polsce według badania Gemius/PBI. Elektromarkety Media Expert zapewniają szeroki pakiet usług dodatkowych. W ramach opcji Home Delivery, sieć dostarcza zakupione produkty do domu klienta, odbiera zużyty sprzęt, realizacje indywidualne zamówienia oraz gwarantuje bogaty pakiet usług instalacji i konfiguracji urządzeń.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.