Vendo Park w Jaworze otwarty dla klientów

Należący do Trei Real Estate Vendo Park w Jaworze przywitał pierwszych klientów. 27 lutego br. centrum zostało oficjalnie otwarte. Łączna powierzchnia zabudowy inwestycji to ponad 7,46 tys. mkw., a jej całkowity koszt wyniósł 8,7 mln euro.

Vendo Park przy ul. Słowackiego 43 w Jaworze dostarczył 6,7 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni zakupowej. W gronie najemców parku handlowego znalazły się takie sieci jak Media Expert, sklep mięsny Niebieszczańscy, Cukiernia Furtak oraz wchodzące na jaworski rynek KIK, Empik, drogeria Hebe, Action, Martes Sport, Sinsay i Pepco. W sąsiedztwie Vendo Parku powstał wybudowany także przez Trei sklep sieci Biedronka o powierzchni ponad 1,1 tys. mkw. Dla klientów całego kompleksu przygotowano 200 miejsc parkingowych.

Jawor to miasto w województwie dolnośląskim, liczące ponad 23 tys. mieszkańców, położone około 25 km na południe od Legnicy. – Z przeprowadzonych przez nas analiz jasno wynika, że oferta handlowa mniejszych miast, liczących około 20 tys. mieszkańców, jest wciąż niedoszacowana. Dlatego priorytetem dla Trei jest tak skompletować portfel najemców danej inwestycji, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby lokalnej społeczności. W Jaworze debiutuje aż siedmiu z jedenastu najemców Vendo Parku. Mamy nadzieję, że tym samym nasz park handlowy znacząco wzbogaci ofertę zakupową miasta – mówił Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland.

Plany Trei Real Estate

Trei Real Estate rozwija strategię inwestycyjną w Polsce. Deweloper planuje budowę, już nie 40 jak wcześniej zakładał, a 80 Vendo Parków w naszym kraju. Aktualnie polskie portfolio Trei zawiera 16. parków handlowych, którymi firma samodzielnie zarządza. Co więcej w ubiegłym roku inwestor zadebiutował również w sektorze mieszkaniowym. Na tym rynku także planuje dalszą ekspansję.

Trei Real Estate GmbH z siedzibą w Mülheim an der Ruhr, inwestuje, rozwija i zarządza dostosowanymi do indywidualnych potrzeb mieszkaniami i nieruchomościami komercyjnymi. W kontekście długoterminowej strategii, spółka zależna należąca w całości do niemieckiej grupy Tengelmann koncentruje się na inwestycjach w nieruchomości w Niemczech, Polsce, Czechach, na Słowacji, w Portugalii i USA. Oprócz istniejącego portfela o wartości około 1.1 miliarda EUR, Trei Real Estate GmbH, realizuje projekty o łącznej wartości około 850 milionów euro. Pod marką Vendo Park firma buduje i wynajmuje parki handlowe w Polsce, Czechach i na Słowacji. Obecny rozwój Trei obejmuje również nieruchomości mieszkaniowe w USA i Europie, a także apartamenty studenckie budowane pod marką Quartillion.

Wszystkie projekty należące do Trei zostaną zaprezentowane podczas Shopping Center Forum 2020 Exhibition & Awards. Targi odbędą się w dniach 31 marca – 1 kwietnia w Centrum Konferencyjnym Legia Warszawa.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.