3 lata Uber Eats w Polsce: 20 miast i ponad 3,5 tys. restauracji

Uber Eats obchodzi właśnie 3 urodziny w Polsce. Z tej okazji podsumowuje swoją dotychczasową działalność w kraju. Wynika z nich, że Polacy najchętniej lubią zamawiać z dowozem dania kuchni włoskiej i amerykańskie cheeseburgery. Najczęściej korzystają z aplikacji w piątki i niedziele wieczorami, mając do wyboru menu z 34 unikalnych kuchni, z ponad 3,5 tys. restauracji, w 20 polskich miastach.

Ubiegły rok był dla Uber Eats niezwykle intensywny. Jedynie w 2019 aplikacja została uruchomiona w 13 polskich miastach. Użytkownicy pobrali ją w tym czasie prawie 800 tys. razy, a liczba dostawców współpracujących z platformą podwoiła się. Od startu w Warszawie w 2017 roku do dziś zmieniły się nie tylko nasze upodobania kulinarne, ale także sposób, w jaki odkrywamy nowe smaki. Jak pokazuje ubiegłoroczne badanie Deloitte i Uber Eats, w Warszawie, w ciągu jednego tygodnia około 3/4 (71-80 proc.) dorosłych w wieku 18-39 lat zamówiło przynajmniej raz jedzenie z dowozem.

Uber Eats w liczbach:

●     >3,5 tys. – liczba restauracji współpracujących z Uber Eats

●     20 – liczba miast, w których dostępna jest aplikacja

●     około 30 minut – średni czas dostawy

●     prawie 800 tys. – tyle razy polscy użytkownicy pobrali w 2019 r. aplikację Uber Eats na swoje smartfony

Uber Eats a kulinarne zwyczaje Polaków

Pierwszym posiłkiem dowiezionym prosto pod drzwi użytkownika, przez dostawcę Uber Eats były belgijskie gofry z warszawskiej restauracji Waff’love. Od tego czasu użytkownicy aplikacji mieli szansę spróbować aż 34 rodzajów kuchni dostępnych w aplikacji. Choć wybór jest ogromny, na podium królują pizza, cheeseburger i pad thai.

Choć wybory kulinarne różnią się w skali kraju, wspólne pozostają najczęściej wybierane dni i godziny. Najchętniej zamawiamy w piątki, a także w niedziele wieczorem, pomiędzy godzinami 18 a 20. Co ciekawe, niedziela jest również najpopularniejszym dniem na zamawianie śniadań.

Polacy oprócz większej świadomości kulinarnej, coraz częściej przykładają uwagę do składu posiłków oraz kwestii związanych z ekologią. Między innymi dlatego w aplikacji pojawiły się nowe funkcjonalności, jak możliwość stosowania filtrów wykluczających m.in. alergeny oraz  możliwość decydowania o plastikowych sztućcach dołączanych do zamówienia. W tym roku użytkownicy także otrzymali nową możliwość – odbioru osobistego wcześniej zamówionych dań.

Usługa Uber Eats jest obecnie dostępna w ponad 650 miastach na całym świecie. Umożliwia użytkownikom zamawianie posiłków z ponad 400 tysięcy restauracji.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.