Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Echo Investment: Badyle Concept Store w Browarach Warszawskich

Realizowany przez Echo Investment projekt rewitalizacji historycznych budynków Browarów Warszawskich przyciąga kolejnych najemców. W Dzielnicy Smaków i Spotkań pojawi się miejsce, jakiego dotąd w Warszawie nie było! Badyle to połączenie kwiaciarni, galerii sztuki i kawiarenki.

Dzielnica Spotkań i Smaków powstaje na warszawskiej Woli. Ambicją dewelopera jest nie tylko wkomponowanie w miasto opuszczonego dotąd obszaru o powierzchni blisko 4,5 ha, ale również przyciągnięcie tutaj najlepszych restauracji i kawiarni czy atrakcyjnych sklepów i usług, które w naturalny sposób uzupełnią miasto i zaspokoją  potrzeby mieszkańców i gości Browarów Warszawskich. Największy od wielu lat plac budowy, na którym rosną Browary Warszawskie, już pod koniec 2020 roku zamieni się żywy i otwarty fragment miasta, dostępny całą dobę, siedem dni w tygodniu. Firma Echo Investment zaplanowała w Browarach Warszawskich przestrzeń gastronomiczno-handlowo-usługową, która zajmie 6,5 tys. mkw.

Browary Warszawskie z szerszą ofertą

Kwiaciarnia Badyle będzie pierwszą tego typu kwiaciarnią w Warszawie, zostanie otwarta w budynku Apartamentów przy Warzelni na ponad 100 mkw. Otwarcie tego wyjątkowego konceptu planowane jest na koniec 2020 roku.

– Decyzję o otwarciu naszej kwiaciarni w Browarach Warszawskich podjęliśmy praktycznie bez wahania. Samo miejsce jest dla nas inspiracją, a fakt, że znajduje się w centrum Warszawy, spowodował, że lokalizacja jest bardzo prestiżowa dla naszej firmy – mówi Tomasz Belczyk – właściciel Badyle Concept Store.

Miron Majewski i Tomasz Belczyk -  właściciele Badyle Concept Store
Miron Majewski i Tomasz Belczyk –  właściciele Badyle Concept Store

– Na mapie Dzielnicy Spotkań i Smaków pojawia się miejsce, które dzięki pomysłowości właścicieli i ich zamiłowaniu do przyrody, stanie się zakątkiem spokoju w naszym miejskim kwartale. Takie połączenie gwarantuje idealny relaks, który z pewnością przyda się mieszkańcom i gościom Browarów Warszawskich i sprawi, że będą chętnie go odwiedzać – mówi Karolina Prędota-Krystek – senior leasing manager w Echo Investment.

Badyle Concept Store to nie tylko kwiaciarnia

– Badyle Concept Store, to miejsce, które powstaje z połączenia miłości do florystyki, kawy i wspólnych rozmów. Goście będą mogli wypić pyszną kawę i zjeść coś dobrego w otoczeniu uspokajającej zieleni. Zapach kwiatów będzie łączył się z aromatem świeżo mielonej kawy, naturalnej herbaty i domowego ciasta. Tak nietypowy koncept postanowili stworzyć floryści – Tomasz Belczyk i Miron Majewski, którzy w Starym Browarze w Poznaniu prowadzą kwiaciarnię połączoną z galerią sztuki.

– Pomysł na kwiatowy biznes narodził się kilka lat temu właśnie w Warszawie, więc wracamy tutaj z dużym sentymentem. Inspiracje czerpiemy głównie z natury – tego, co nas otacza – piękna przyrody, roślin, zwierząt. Kochamy wszystko, co naturalne. Nasi klienci właśnie to lubią w Badylach, że odwzorowujemy naturę i nie używamy żadnych sztucznych elementów – mówi 'Tomasz Belczyk – właściciel Badyle Concept Store.

– Misją Badyli jest uczenie klientów, że natura sama potrafi się obronić i być piękna, dlatego też w naszej kwiaciarni regularnie odbywać się będą różnego rodzaju warsztaty DIY: wianki, bukiety, lasy w szkle czy kokedamy. Chcielibyśmy również co jakiś czas organizować małe targi mody eko, podczas których będzie można kupić biodegradowalne torby wykonane z wosku pszczelego czy stroje kąpielowe oraz ubrania wykonane z odpadów wyłowionych w oceanach i morzach. Dopełnieniem tego konceptu będzie zaprezentowanie naszym gościom japońskiej sztuki wabi-sabi, czyli zachwytu nad przemijającym pięknem – Miron Majewski –  właściciel Badyle Concept Store.

Miastotwórcze projekty Echo Investment

Browary Warszawskie to teren między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną. Kompleks stworzą cztery biurowce, pięć budynków mieszkalnych, ponad 8 tys. mkw. przestrzeni przeznaczonej na usługi, restauracje, sklepy, świetnie zaaranżowane przestrzenie publiczne z miejskimi skwerami, kameralnymi uliczkami i wygodną przestrzenią pełną zieleni. Blisko stąd do centrum Warszawy i przystanków komunikacji miejskiej.

Ważną częścią Browarów Warszawskich będą przestrzenie wspólne – place, placyki, miejskie ogrody i dziedzińce. Powstanie blisko 16 tys. mkw. nowej przestrzeni publicznej dostępnej całą dobę dla wszystkich. Zielone, przystępne, przyjazne, przemyślnie umeblowane – to wokół nich toczyć się będzie życie kwartału. Powstaną też nowe ulice, w tym zupełnie nowy odcinek Krochmalnej.