Napollo przygotował pakiet pomocowy dla najemców w swoich obiektach   

Napollo, właściciel i zarządca galerii oraz parków handlowych typu convenience (N-Park), zaproponował swoim najemcom, których lokale pozostają zamknięte od 14 marca tego roku, rozwiązanie polegające na obniżce czynszu za marzec oraz 14-dniowych wakacjach czynszowych w kwietniu. Rozwiązanie jest doraźnie i przygotowane zgodnie z dzisiejszym stanem wiedzy o sytuacji.

Firma Napollo, jako długoterminowy i lojalny partner najemców, których lokale pozostają zamknięte zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, wyszła z propozycją  doraźnych rozwiązań pomocowych. Zaproponowany najemcom, którzy w świetle powołanego powyżej rozporządzenia nie mogą prowadzić operacji w swoich lokalach w obiektach handlowych, pakiet to 14-dniowe wakacje czynszowe w kwietniu oraz 10 proc. obniżka opłaty czynszowej za marzec. Firma zdecydowała się na przygotowanie pakietu dla swoich najemców w ramach możliwości, jakimi dysponuje obecnie, mając na względzie własne zobowiązania wobec instytucji finansowych, które obsługuje na bieżąco, a także pomimo faktu, że zaistniała sytuacja nie stanowi okoliczności, które stwarzałyby podstawy do niewykonywania przez najemców swoich zobowiązań.

Poczucie solidarności biznesowej

– Nasza decyzja podyktowana jest poczuciem solidarności biznesowej oraz obywatelskiej wobec najemców. Wynika z chęci pomocy Najemcom w utrzymaniu stabilności finansowej a także uniknięciu zwolnień i redukcji personelu. Podkreślamy, że na nas również ciążą zobowiązania np. wobec banków, które dziś w całości spoczywają na firmie, podobnie jak i zaproponowane Najemcom ulgi – mówi Sławomir Zawadzki, Prezes Napollo Holding. – Sytuacja dynamicznie się zmienia, a wspomniane tu rozwiązania odpowiadają dzisiejszemu stanowi naszej wiedzy nt. ograniczeń handlu. Pozostajemy zatem w stałym kontakcie z Najemcami w celu możliwości aktywnego reagowania na bieżąco na zmieniające się uwarunkowania czy wytyczne – dodaje Sławomir Zawadzki.

W galeriach i parkach handlowych wygodnych zakupów należących do Napollo otwarte są obecnie wyłącznie lokale dopuszczone rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca tego roku.

Napollo od lat inwestuje w projekty handlowe i mieszkaniowe. Prowadzi działalność inwestycyjną w całym kraju oraz samodzielnie zarządza portfelem swoich realizacji. Jest nie tylko właścicielem innowacyjnych Galerii Renova w Warszawie, Galerii Grodovej w Grodzisku Mazowieckim oraz Galerii Piastovej w Gnieźnie, ale rozwija również koncept obiektów handlowych typu convenience, czyli wygodnych zakupów blisko domu, znanych jako N-Park. Realizowane są one w atrakcyjnych lokalizacjach w aglomeracji warszawskiej, Wrocławiu, Poznaniu i innych miastach na terenie całego kraju. Napollo zamierza podwoić swoje portfolio parków handlowych w najbliższych 5 latach, a strategię mieszkaniową realizować zarówno w Warszawie jak i poza nią.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.