Echo Investment chce przejmować tereny po Tesco. Planuje na nich obiekty mixed-use

Tereny i obiekty należące do Tesco są sukcesywnie przejmowane przez innych rynkowych graczy, m.in. przez Kaufland czy Carrefour. Aktywną politykę na tym polu prowadzi także kielecki deweloper Echo Investment.

Spółka złożyła właśnie w UOKiK wniosek o nabycie części mienia należącego do krakowskiej spółki Tesco. Teraz Urząd musi sprawdzić, czy nabycie tych obiektów nie naruszy prawa o koncentracji.

Plany Echo Investment: obiekty mixed-use

Echo Investment kupuje trzy centra handlowe pierwszej generacji należące do grupy Tesco. Na działkach położonych w Poznaniu, Łodzi i Krakowie może powstać łącznie ok. 240 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowej, biurowej i handlowo-usługowej – taka informacja pojawiła się na rynku pod koniec lutego br.

Echo Investment podpisało przedwstępne umowy zakupu działek w Poznaniu przy ul. Opieńskiego, Łodzi przy ul. Widzewskiej oraz w Krakowie przy ul. Kapelanka, które opiewają na kwotę minimum 42,5 mln euro.  Grunty należące do spółek z grupy Tesco są doskonale zlokalizowane i idealnie wpisują się w strategię Echo Investment rozwoju mieszkaniowej części biznesu. Deweloper planuje przeznaczyć wszystkie działki pod zabudowę wielofunkcyjną. Powstanie na niej ok 4 tys. mieszkań, powierzchnia handlowo-usługowa, natomiast w Krakowie – także biurowa. Do czasu rozpoczęcia robót budowlanych istniejącymi centrami handlowymi będzie zarządzało Echo Investment. Przestrzeń biurowa i sklep Tesco w Krakowie będzie funkcjonować bez zmian, także w trakcie budowy, jak i  po jej zakończeniu. Obiekty w Poznaniu i Łodzi będą działać do momentu uzyskania pozwoleń i rozpoczęcia prac. Ponadto Echo Investment zamierza stworzyć przestrzeń dla obecnych najemców w planowanych projektach wielofunkcyjnych.

Kolejna transakcja Echo Investment z Tesco

– Duże polskie miasta są już mocno zurbanizowane, w związku z czym dostępność terenów z jasną sytuacją prawną, dobrze skomunikowanych, objętych planami zagospodarowania przestrzennego lub o wyraźnym przeznaczeniu, jest ograniczona. Chcąc pozyskać duże, bardzo atrakcyjne działki bierzemy pod uwagę zakup centrów handlowych starszej generacji, których lokalizacja wpisana jest już na stałe w tkankę miasta, a której my możemy nadać nowe funkcje – mówi Małgorzata Turek, członek zarządu Echo Investment odpowiedzialna za dział inwestycji.

To już kolejna transakcja Echo Investment z Tesco. Pod koniec ubiegłego roku deweloper odkupił od tej sieci handlowej teren w Warszawie przy ul. KEN,  obok stacji metra Kabaty. Obszar ten zostanie przekształcony w  miastotwórczy projekt, tzw. „destination”, odzwierciedlający charakter dzielnicy przede wszystkim w kontekście zieleni i sąsiedztwa Lasu Kabackiego.

Spółka na bieżąco uzupełnia bank ziemi tak, by mieć zabezpieczoną przyszłość na minimum nadchodzące 3-4 lata. Transakcja z Tesco zagwarantuje Echo Investment możliwość stworzenia projektów wielofunkcyjnych z ok. 4 tys. mieszkań w kluczowych miastach Polski.

Echo Investment stawia na miastotwórcze projekty

Echo Investment jest największym polskim deweloperem, jedynym na rynku z bogatym doświadczeniem w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym oraz biurowym. Jako firma współodpowiedzialna za rozwój miast, Echo angażuje się w duże miastotwórcze projekty łączące różne funkcje. Tworzy miejsca, w których ludzie mogą pracować, mieszkać, bawić się i zaspokajać potrzeby dnia codziennego. Flagowym projektem, uzupełniającym tkankę miasta, są Browary Warszawskie, powstające w sercu najszybciej rozwijającej się dzielnicy Warszawy. Spółka przygotowuje kolejne kompleksowe projekty w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu.

Od 1996 roku Echo Investment jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zrealizowało już 168 projektów o łącznej powierzchni ponad 1,8 mln mkw. w kilkudziesięciu miastach Polski. Większościowym akcjonariuszem Echo Investment jest grupa Wing działająca m.in. w sektorze nieruchomości na Węgrzech i w Polsce.

Facebook
LinkedIn
NAJNOWSZE INFORMACJE
REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
SCF DATABASE
Scroll to Top