Echo Investment koncentruje się na miastotwórczych projektach typu mixed-use

Echo Investment zamknęło 2019 r. z wynikiem przewyższającym rynkowe oczekiwania. Osiągnięty zysk netto w wysokości 300 mln zł jest rezultatem m.in. wzrostu wartości projektów biurowych i handlowych.

Echo Investment jest skupione na budowaniu wielofunkcyjnych, kompleksowych projektów, które stanowią ok. 45 proc. powierzchni w budowie i przygotowaniu. Obecnie firma pracuje nad dwoma miastotwórczymi projektami „destinations” – Browarami Warszawskimi i Fuzją w Łodzi.

Ciekawi najemcy w Browarach Warszawskich

Browary Warszawskie także przyciągają niezwykłych najemców. Robert Lewandowski, restauracja Pjaca, a także Craft & Beer Kumpel Atelier znaleźli się wśród marek, które uwierzyły w potencjał tego miejsca i wybrały je na swój debiut rynkowy. Ponadto Echo Investment prowadzi zaawansowane negocjacje dotyczące wynajęcia całej pozostałej powierzchni biurowej. Wraz z otwarciem całego projektu na koniec tego roku, Browary Warszawskie staną się nowym sercem Woli.

– Żeby zapewnić rozwój naszej działalności w sektorze mieszkaniowym, w 2019 r. i na początku 2020 r. zakupiliśmy i zabezpieczyliśmy w kilku miastach tereny, na których powstanie ponad 8 tys. mieszkań. Jestem szczególnie zadowolony z przejęcia centrum handlowego Tesco na warszawskich Kabatach, które zostanie przekształcone w nowe centrum dzielnicy. Kolejna świetna umowa została zawarta na początku 2020 r., kiedy zabezpieczyliśmy trzy działające centra handlowe pierwszej generacji należące do Grupy Tesco, na których będziemy mogli wybudować około 240 000 mkw. powierzchni wielofunkcyjnej – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Przypomnijmy, że w 2019 roku Echo Investment wraz z EPP otworzyło Galerię Młociny w Warszawie. Ten wielofunkcyjny projekt łączy 85 tys. mkw. nowoczesnej, dobrze zaprojektowanej przestrzeni handlowo-rozrywkowej, a także ok. 6 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Stabilna sytuacja finansowa Echo Investment

Echo Investment cieszy się bardzo stabilną sytuacją finansową i niskim współczynnikiem zadłużenia aktywów netto, który na 31 grudnia 2019 r. wyniósł 34 proc. Grupa utrzymuje wysoki stan gotówki: na koniec 2019 r. było to ponad 490 mln zł.

– Wartość naszych projektów w budowie i przygotowaniu wzrosła przez ostatnie cztery kwartały aż o 30 proc. To kierunek zgodny z naszą strategią, która zakłada utrzymanie dominującej pozycji w segmentach rynku nieruchomości, w których jesteśmy obecni. Dlatego ciągle badamy rynek gruntów i kupujemy działki pod przyszłe projekty. W 2019 r. powiększyliśmy bank ziemi o nieruchomości o potencjale ponad 170 tys. mkw. powierzchni biurowej i mieszkaniowej oraz zabezpieczyliśmy tereny pod kolejne 190 tys. mkw. powierzchni – głównie mieszkaniowej, a w tym projekty mieszkań na wynajem – komentuje Maciej Drozd, wiceprezes ds. finansowych Echo Investment.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.