Vapiano ogłasza niewypłacalność

W ciągu najbliższych trzech tygodni zarząd Vapiano złoży wniosek o postępowanie upadłościowe. W tym czasie spółka chce chce jeszcze zbadać, czy można by uniknąć postępowania upadłościowego w wyznaczonym terminie. Władze Vapiano liczą, że może być to możliwe dzięki wdrażanemu w Niemczech programowi pomocy.

– W ciągu ostatnich kilku dni trudna sytuacja spółki pogorszyła się i Vapiano obecnie nie ma prawie żadnych obrotów, podczas gdy wynagrodzenia, czynsze i koszty operacyjne nadal rosną – czytamy w oświadczeniu zarządu spółki. W Niemczech wszystkie 55 restauracji prowadzonych przez grupę zostało zamkniętych na czas nieokreślony.

Vapiano zamknął prawie wszystkie restauracje

Jak podaje Vapiano, po wybuchu epidemii koronawirusa prawie wszystkie z ponad 230 restauracji na całym świecie musiały zostać zamknięte. Firma planuje teraz składać krótkoterminowe wnioski o dofinansowanie, ogłaszane przez rządy szeregu europejskich państw. Spółka Vapiano podkreśla, że najnowsze rozwiązanie finansowe może skutkować tylko wtedy, gdy fundusze rządowe zostaną udostępnione „w odpowiednim czasie i w wystarczającym stopniu”. W Polsce grupa Vapiano miała restauracje w Warszawie i Wrocławiu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.