Spar rozwija sieć. W planach kolejne sklepy

Sieć zarządzana przez Wasz Sklep Spar zakłada, że rocznie będzie otwierać w Polsce co najmniej 50 sklepów. Czy obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa może pokrzyżować te plany?

„Na tym etapie jest za wcześnie na ocenę, musimy poczekać na rozwój sytuacji w kraju. Będzie to możliwe najprawdopodobniej najwcześniej po Wielkanocy” – poinformowali nas przedstawiciele sieci Spar.

Nowy sklep w portfolio Spar

Wasz Sklep Spar – należący do Spar Group wyłączny operator licencji Spar na terenie Polski – otworzył nowy sklep w gminie Gromadka, w województwie dolnośląskim. Sklep ma 211 mkw. sali sprzedaży, a także parking.

Sieć zarządzana przez Wasz Sklep Spar przekroczyła 210 placówek i jest znacząco większa niż poziom założony na 2020 rok. Wasz Sklep Spar zakłada, że do sieci rocznie będzie dołączać co najmniej 50 nowych sklepów. Tym samym, w ciągu czterech lat sieć obejmie ponad 400 placówek.

Będą one zaopatrywane z dwóch, a docelowo trzech, rozbudowanych centrów dystrybucyjnych w całej Polsce. Ponadto, sieć planuje wspierać detalistów w obszarze działań promocyjnych i marketingowych oraz produktami marki własnej.

Współpraca ze strategicznymi partnerami

Wasz Sklep Spar rozpoczął już współpracę z Omni Global Sourcing Solutions Inc. oraz Daymon Worldwide Inc. Celem współpracy ze strategicznymi partnerami jest pozyskiwanie produktów i wdrażanie marki własnej. W systemie logistycznym sieci jest dostępnych ponad 7.500 produktów od prawie 500 dostawców.

The Spar Group Ltd. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu w RPA. W latach 60. firma stała się wyłącznym master franczyzodawcą Spar w Republice Południowej Afryki. Obecnie The Spar Group Ltd. działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma działa również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii, Szwajcarii i na Sri Lance.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.