NEPI Rockcastle: Platan i Pogoria pomagają w walce z koronawirusem

Śląskie centra handlowe należące do grupy NEPI Rockcastle okazują solidarność z pracownikami lokalnych placówek medycznych. Wraz z najemcami realizują różne formy wsparcia szpitalom w tym trudnym czasie.

W związku z epidemią COVID19 i intensywnie rosnącą liczbą hospitalizowanych pacjentów, szpitale w całej Polsce borykają się z niedoborami sprzętu ochronnego. Województwo śląskie jest obecnie na 3. miejscu pod względem zdiagnozowanej liczby zakażonych. Pomimo restrykcyjnych ograniczeń w funkcjonowaniu galerii handlowych, w geście solidarności z lekarzami, ratownikami medycznymi i personelem pielęgniarskim, centra Platan i Pogoria wraz z najemcami ruszyły z pomocą. Do Szpitala Miejskiego w Zabrzu i Szpitala Specjalistycznego im. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej dostarczono już 900 sztuk maseczek medycznych, 1200 par rękawiczek jednorazowych oraz 200 spożywczych paczek energetycznych dla pracowników SOR. Na dniach zrealizowane będą kolejne dostawy: 500 sztuk certyfikowanych masek wielokrotnego użytku FFP2, zapewniających wysoką ochronę przeciwwirusową oraz 600 litrów płynu dezynfekującego. W związku z ogromnym zapotrzebowaniem w całej Polsce na tego typu towar, termin dostawy jest zależny od producentów. Pracownicy galerii są w stałym kontakcie z placówkami.

– To nie jest łatwy moment dla całej branży handlowej. Działalność galerii jest teraz skrajnie ograniczona, ale niezależnie od okoliczności wspieramy lokalną społeczność. Jest dla nas rzeczą oczywistą, szczególnie w takim momencie, żeby nieść pomoc tam, gdzie jest ona teraz najbardziej potrzebna – mówi Ewelina Nowak-Olszowiec, Regional Marketing Manager Nepi Rockcastle. – Widzimy jak ciężką pracę wykonują lekarze i ratownicy, i czujemy się zobowiązani wesprzeć tych, którzy dbają o zdrowie naszych pracowników i klientów.

Media społecznościowe jako platforma komunikacyjna

Platan i Pogoria wykorzystują także swoje media społecznościowe jako platformę dla komunikatów informacyjno-edukacyjnych lokalnych władz i szpitali. Chcą przeciwdziałać rozprzestrzenianiu fake-newsów i paniki.

– Jesteśmy przekonani, że tylko jednocząc się w działaniach, możemy mieć faktyczny wpływ na zmniejszenie rozmiarów epidemii i minimalizować jej skutki. Chcemy jak najszerzej docierać z ważnymi i wartościowymi przekazami, i propagować właściwe zachowania – wyjaśnia Ewelina Nowak-Olszowiec.

Działania Platana, Pogorii i ich najemców, podobnie jak innych galerii należących do grupy NEPI Rockcastle, prowadzone są pod hasłem #GalerieOtwarteNaPomoc.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.