Karolinka i Solaris razem wspierają opolską służbę zdrowia

800 maseczek jednorazowych oraz 200 pakietów energetycznych we wtorek – 24 marca – trafiło do Opolskiego Centrum Ratownictwa i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. To efekt współpracy centrów handlowych Karolinka oraz Solaris Center, które wraz z najemcami aktywnie włączyły się do akcji #GalerieOtwarteNaPomoc. Na tym nie koniec. Obie galerie zapowiadają kolejne dostawy.

Od 4 marca Polska zmaga się z koronawirusem. Pomimo interwencji ministra zdrowia i wprowadzenia wielu ograniczeń, pandemia każdego dnia coraz bardziej się rozprzestrzenia. Do walki z nowym, nieznanym dotąd zagrożeniem stanęła opolska służba zdrowia. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni codziennie narażają własne życie i zdrowie, żeby nieść pomoc pacjentom.

– Zmuszeni jesteśmy pozostać w domach, ale to nie znaczy, że należy zamykać się na pomoc – mówi Aleksandra Mastalerz, Regional Marketing Manager, NEPI Rockcastle. – Solidaryzujemy się ze służbą zdrowia, która znalazła się na pierwszej linii frontu z wirusem i chcemy zapewnić im odpowiednie wsparcie. Po wcześniejszym uzgodnieniu z dyrekcją obu placówek zapotrzebowania, razem z naszymi najemcami zorganizowaliśmy w Solaris Center i CH Karolinka specjalne pakiety pomocowe. Ciągle monitorujemy sytuację, by na bieżąco zaopatrywać szpitale w niezbędny asortyment. Kolejna dostawę planujemy w przyszłym tygodniu. – dodaje.

Wsparcie dla opolskich placówek zdrowia

Wsparcie Solaris Center i CH Karolinka to odpowiedź na konkretne potrzeby dwóch placówek: Opolskiego Centrum Ratownictwa i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. W ramach pierwszej dostawy szpitale otrzymały 800 maseczek jednorazowych oraz 200 pakietów energetycznych (m.in. woda, batony, czekolady, musy, banany). W planach jest również dostarczenie zapasu płynu dezynfekującego.

Solaris Center i CH Karolinka wykorzystują także swoje media społecznościowe i strony internetowe do zamieszczania komunikatów informacyjno-edukacyjnych oraz promocji ważnych inicjatyw społecznych.

Obie galerie, decyzją Rządu RP, od 14 marca funkcjonują w ograniczonym zakresie. Większość salonów z sekcji moda, rozrywka, gastronomia pozostaje tymczasowo zamknięta. Czynne są tylko sklepy spożywcze, drogerie, sklepy z asortymentem dla zwierząt, markety budowalne oraz restauracje serwujące posiłki na dowóz. Na terenie obiektów stale utrzymywane są wszelkie możliwe działania higieniczne takie jak wzmożona dezynfekcja.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.