Bartek ratuje szpitale i swoje miejsca pracy

W halach, gdzie dotychczas wytwarzano obuwie pod marką Bartek rozpoczęła się produkcja maseczek ochronnych. Pierwsza partia maszeczek trafiła już do szpitala w Mińsku Mazowieckim a kolejna niebawem dotrze do szpitala w Nowym Targu. Część produkcji trafi do sprzedaży.

Bartek znany jest z produkcji obuwia dla dzieci o szczególnych walorach profilaktycznych. „Podtrzymując główne założenia naszej firmy, dotyczące profilaktyki zdrowotnej, wprowadzamy do oferty maseczki ochronne wzbogacone jonami srebra, które posiadają właściwości antybakteryjne, przeciwdrobnoustrojowe i przeciwgrzybiczne. Obecnie szyjemy bawełniane maseczki dla osób dorosłych. Niedługo oferta zostanie uzupełniona o produkty dla dzieci. Bo dzieci i ich zdrowie niezmiennie są dla nas priorytetem”- czytamy w komunikacie firmy.

Maseczki są wyprodukowane z materiałów posiadających certyfikat bezpieczeństwa, potwierdzający działanie przeciwdrobnoustrojowe. Pochłaniają wilgoć, neutralizują nieprzyjemne zapachy, zachowują swoje właściwości aż do dwudziestu prań.

Produkcja maseczek jest także elementem strategii utrzymania miejsc pracy.

„Niestety nie jesteśmy w stanie przekazać wszystkich produkowanych przez nas maseczek na cele charytatywne. Dbając o utrzymanie stanowisk pracy naszych pracowników, zdecydowaliśmy się na działanie pośrednie – część maseczek przekażemy pracownikom szpitali, część umieścimy w naszej ofercie” – zapowiedział Bartek.

Od kwietnia ubiegłego roku większościowym udziałowcem spółki Bartek jest Wojas S.A. który ma prawie 200 salonów firmowych w Polsce, na Słowacji, Czechach, Białorusi i Węgrzech oraz produkuje co roku kilkaset tysięcy par obuwia, ale także torebki, teczki i paski.

Grupa kapitałowa Wojas S.A. zatrudnia w całej Polsce około 1,5 tys. osób.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.