Alfa Centrum wspiera lekarzy i ratowników w walce z koronawirusem

Alfa Centrum przychodzi ze wsparciem dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA w Białymstoku, przekazując maseczki ochronne i odzież.

Epidemia COVID19 i systematycznie rosnąca liczba hospitalizowanych pacjentów doprowadziły do niedoborów asortymentu ochronnego w szpitalach w całej Polsce. Według statystyk, województwo podlaskie jest w najmniejszym stopniu dotknięte epidemią, jednak także tu medycy pracują ponad normę. W ramach solidarności z lekarzami, ratownikami medycznymi i personelem pielęgniarskim, Alfa Centrum przekazała wsparcie rzeczowe. Do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA trafiło już 400 jednorazowych trójwarstwowych maseczek ochronnych, a w najbliższym czasie planowane jest także dostarczenie dodatkowych 400 certyfikowanych masek wielokrotnego użytku z filtrem FFP2. W związku z ogromnym zapotrzebowaniem w całej Polsce na tego typu towar, termin dostawy jest zależny od producentów. Poza asortymentem ochronnym, w odpowiedzi na potrzeby placówki, zakupiono także 150 bawełnianych koszulek. Pracownicy galerii pozostają w stałym kontakcie ze szpitalem.

Funkcjonowanie Alfa Centrum, podobnie jak innych galerii handlowych w Polsce, ze względów epidemicznych jest obecnie ograniczone. Dla branży handlowej jest to trudny moment, jednak grupa NEPI Rockcastle, właściciel m.in. białostockiego centrum, czuje się zobowiązana wspierać lokalne społeczności. Działania wszystkich galerii grupy prowadzone są pod hasłem #GalerieOtwarteNaPomoc.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.