Amrest zawiesza plany ekspansji

Prezentując wyniki za rok 2019  Amrest zapowiedział, że w tym roku chce zwiększyć sieć swoich restauracji na świecie o 320 lokalizacji. Na osiągnięcie tego celu oraz modernizację istniejących restauracji planowano przeznaczyć 210 mln euro. W związku z pandemią koronawirusa założenia te zostały zawieszone.

“Negatywny wpływ tymczasowych zamknięć restauracji na tegoroczne wyniki sprzedaży będzie znaczący. Niemniej jednak, pozycja finansowa AmRest jest stabilna, a stan środków pieniężnych w wysokości 134 mln EUR pozwala zakładać, że Spółka będzie w stanie wyeliminować wszelkie zakłócenia w działalności. Utrzymywana jest też ścisła komunikacja z bankami finansującymi” – czytamy w komunikacie spółki.

Obecnie na 26 rynkach otwartych jest łącznie w sumie 1 019 restauracji. W ostatnich dniach spółka poinformowała o poprawie sytuacji w Chinach, gdzie obecnie wszystkie restauracje – z wyjątkiem jednej –  wznowiły działalność. Jak poinformowali nas przedstawiciele AmRest, sytuacja jest dynamiczna i zmienia się z dnia na dzień.

W 2019 roku AmRest otworzył łącznie 264 nowe restauracje i obecnie posiada ich 2,339. Na koniec 2018 roku było ich 2,138.

Facebook
LinkedIn
NAJNOWSZE INFORMACJE
REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
SCF DATABASE
Scroll to Top