Węgierski fundusz przejmuje kontrolę nad GTC

GTC, właściciel m.in. Galerii Północnej i Galerii Jurajskiej, ma nowego właściciela. Zostanie nim węgierski fundusz Optimum Ventures Magantokelap, który przejmie od funduszu Lone Star 61,49 proc. udziałów w GTC.

Strony zawarły warunkową umowę kupna-sprzedaży 100 proc. udziałów w GTC Dutch Holdings, wehikule, do której należy większościowy pakiet giełdowego dewelopera. W komunikacie nie podano wartości transakcji. Szacowana cena tego pakietu akcji wynosi ok. 1,8 mld zł. Zgodę na transakcję muszą jeszcze wyrazić odpowiednie urzędy antymonopolowe.

Portfolio GTC

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem i inwestorem w sektorze nieruchomości, koncentrującym swoje działania na rynku polskim oraz trzech stolicach Europy Środkowo-Wschodniej. Od powstania w 1994 r. Grupa zrealizowała 73 najwyższej jakości, nowoczesne, obiekty biurowe i handlowe z łączną powierzchnią całkowitą wynoszącą ponad 1,3 miliona m kw. w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie GTC jest właścicielem i zarządcą 46 budynków komercyjnych oferujących blisko 746 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowej w Polsce, Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii. Ponadto Grupa realizuje 336 tys. mkw. powierzchni handlowej i biurowej w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej, z których blisko 63 tys. są w trakcie budowy. Akcje GTC S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w indeksie mWIG40 oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.