Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Applink Point of Care to nowy standard ochrony zdrowia

Świat po pandemii zmieni się radykalnie. Gospodarka będzie musiała zmierzyć się z kryzysem, a my będziemy musieli przyswoić sobie wiele nowych nawyków. Ochrona zdrowia i minimalizacja ryzyka infekcji w miejscach publicznie dostępnych, takich jak sklepy i galerie handlowe stanie się warunkiem sine qua non ich funkcjonowania. Rozwiązania Digital Signage z pewnością odegrają w tym procesie ważną rolę.

Przedłużający się czas powszechnej izolacji jest wielkim wyzwaniem, jednak powrót do „normalności” może okazać się wyzwaniem jeszcze większym. Konieczność noszenia maseczek, ciągła dezynfekcja dłoni, limity osób przebywających w danym obiekcie – to wszystko może na długo skomplikować naszą codzienność. W świecie po pandemii technologia okaże się niezastąpiona. Branża Digital Signage, wyspecjalizowana w rozwiązaniach cyfrowych wspierających komunikację z klientem i proces sprzedaży, już przystąpiła do działania. Firma APPLINK, znana z tak udanych realizacji jak nośniki outdoorowe Dynamic Backlight, totemy reklamowe dla Clear Channel czy interaktywne strefy zabaw ZooZone, ruszyła z produkcją serii urządzeń o nazwie Applink Point of Care.

Applink Point of Care (POC)

Applink POC to seria wolnostojących urządzeń, które w zależności od konfiguracji mogą posiadać różne funkcje. Nadrzędnym zadaniem tych produktów jest skuteczne wspieranie obiektów o dużym przepływie osób w zarządzaniu ruchem i minimalizowaniu ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się m. in. koronawirusa. „Kryzysy nie mijają bez śladu. Tragedia z 11 września radykalnie zmieniła branżę lotniczą. Obecna pandemia również zmieni nasze zachowania w wielu obszarach. Wartości takie jak profilaktyka, diagnostyka i bezpieczeństwo staną się priorytetem działania wielu branż, w tym retailu, przemysłu spotkań czy branży turystycznej” – mówi Grzegorz Kaszyński, Prezes Zarządu w firmie Applink.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

Główne funkcje produktu

Podstawowe funkcje produktu, który służy profilaktyce zdrowia publicznego, to bezdotykowa dezynfekcja rąk i zdalny pomiar temperatury ciała. Atomizer rozpylający aerozol aktywowany jest automatycznie, gdy czujnik podczerwieni rozpozna wystawione dłonie. Odpowiednia dawka aerozolu pozwala skutecznie zdezynfekować ręce. Czujnik pomiaru temperatury ciała również aktywowany jest automatycznie z odległości ok. 80 cm. Wystarczy stanąć przed urządzeniem i poczekać na odpowiedni komunikat dźwiękowy i wizualny. Bardziej zaawansowane modele Applink Point of Care zostały wyposażone w duże ekrany LCD 27’’, które emitują dodatkowe informacje dotyczące higieny i bezpieczeństwa, a także komunikaty np. o ilości osób w danym obiekcie czy dostępności asortymentu.

Ograniczenie wstępu

Dwa warianty produktu zostały wyposażone w automatycznie uchylane bramki. W pierwszym rozwiązaniu bramki otwierają się wyłącznie po zdezynfekowaniu rąk. W drugim natomiast bramki uchylają się tylko wtedy, gdy temperatura ciała danej osoby utrzymuje się w normie. Tego rodzaju rozwiązania umożliwia skuteczną identyfikacją osób zakażonych lub potencjalnie zakażonych oraz ich możliwie szybkie odseparowanie od większej grupy ludzi. Wszystkie warianty produktu mogą zostać wyposażone w czujniki ruchu, które rejestrują ilość osób znajdujących się w danym obiekcie. Biorąc pod uwagę restrykcje w zakresie liczby klientów przypadających np. na całkowitą powierzchnię sklepu lub ilość kas, to rozwiązanie będzie bardzo pomocne.

Podsumowując, podstawowe funkcje Applink POC w zakresie ochrony zdrowia w miejscach publicznych to:

1.      Dezynfekcja. Atomizer rozpylający aerozol na dłonie

2.      Diagnostyka. Zdalny pomiar temperatury ciała

3.      Monitoring. Rejestr przepływu osób w danym obiekcie

4.      Informacja. Ekran LCD lub wyświetlacz z odpowiednim komunikatem

5.      Identyfikacja. Rozpoznanie i separacja osób potencjalnie zakażonych

Szerokie zastosowanie

Applink POC może zostać zainstalowany niemal wszędzie. Aby działać skutecznie, produkt wymaga wyłącznie podpięcia do zasilania 220V. Tego typu urządzenia w sposób oczywisty pojawią się przy wejściach do obiektów handlowych, sklepów wielkopowierzchniowych czy centrów targowych. W świecie po pandemii nasza uważność w zakresie higieny i ochrony zdrowia będzie niezwykle czuła. „Nasz produkt powstał z myślą o branży retail. Od lat realizujemy instalacje Digital Signage dla wynajmujących i najemców. Doskonale wiemy, że po ponownym otwarciu galerii i sklepów, zapewnienie klientom bezpieczeństwa nabierze szczególnej wagi. Być może będzie to w ogóle warunek funkcjonowania wielkopowierzchniowych obiektów handlowych” – mówi Rafał Satora, Dyrektor Zarządzający w firmie Applink.

Pobierz prezentację PDF produktu w wersji polskiej: Applink Point of Care

Check the full product presentation in English: Applink Point of Care