Sieć gastronomiczna Mihiderka rozważa zamknięcie swoich lokali w galeriach handlowych

Po ogłoszeniu przez rząd częściowego otwarcia galerii i centrów handlowych, która jeszcze bardziej komplikuje obecną sytuację, bardzo poważnie rozważamy trwałą rezygnację z ponownego otwierania naszych lokali znajdujących się w tych obiektach i odstąpienie od umów najmu – pisze Marcin Krysiński, współwłaściciel sieci Mihiderka.

Przez prawie 5 lat budowaliśmy naszą sieć, która przed pandemią liczyła już 10 lokali i finalizowaliśmy rozmowy o kilku kolejnych. Wszystko to zmieniło się radykalnie w połowie marca.

Marcin Krysiński, współwłaściciel sieci Mihiderka
Marcin Krysiński, współwłaściciel sieci Mihiderka

To, co rząd wyprawia z gospodarką doprowadziło do sytuacji, w której utraciliśmy możliwość planowania naszych działań, a co za tym idzie, nie ma możliwości racjonalnego określenia jakiegokolwiek harmonogramu operacyjnego na najbliższy czas. O ile zamykanie i otwieranie lasów jest czynnością zerojedynkową i nie wymaga jakichś dodatkowych operacji – w końcu lasy i tak dalej są, niezależnie od tego, czy akurat można do nich wchodzić, czy nie – to wprowadzanie arbitralnych zakazów i nakazów w świecie gastronomii powoduje gigantyczny chaos.

Nowa marka – Mihiderka W Drodze

Aktualny stan prawny pozwala nam na sprzedaż jedzenia jedynie na wynos (jednocześnie obowiązuje zakaz konsumpcji w miejscach publicznych) albo w dostawie (do czego z kolei niepotrzebny jest lokal w obiekcie handlowym). Dlatego też – na ten moment – skłaniamy się ku decyzji zamknięcia naszych lokali. Funkcję obsługi zamówień z dowozem z naszej kuchni centralnej przejmie nasza nowa marka Mihiderka W Drodze, którą uruchomiliśmy półtora miesiąca temu. Dopuszczamy możliwość rozszerzenia działania naszej nowej marki w oparciu o dotychczasowe lokale – do tego jednak potrzebna jest odpowiednia postawa Wynajmujących. Na pewno nie wchodzi tu w grę płacenie czynszów na podstawie stawek sprzed wprowadzenia ograniczeń.

Pojawia się tu zasadnicze pytanie: po co zaczynać od minusa, kiedy można zacząć od zera?

Autorem komentarza jest Marcin Krysiński, współwłaściciel sieci Mihiderka.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.