Prezes sieci Dino zrezygnował z funkcji

Szymon Piduch, w porozumieniu z Zarządem i Radą Nadzorczą Spółki, złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Dino Polska S.A. oraz rezygnację z członkostwa w Zarządzie Spółki ze skutkiem na dzień otwarcia obrad najbliższego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Rezygnacja została uzasadniona planowanym przejściem do Rady Nadzorczej Spółki.

Równocześnie Spółka poinformowała, że otrzymała informację od Pana Tomasza Biernackiego, przewodniczącego Rady Nadzorczej i głównego akcjonariusza Dino Polska S.A. o złożonej Szymonowi Piduchowi propozycji objęcia roli Członka Rady Nadzorczej Dino Polska S.A. Intencją jest wykorzystanie dużego doświadczenia Szymona Piducha do wspierania kluczowych projektów Dino Polska z poziomu Rady Nadzorczej i – w związku z tym – zwolnienie go z bieżących obowiązków związanych z codziennym zarządzaniem Spółką – czytamy w komunikacie.

Szymon Piduch jest związany z Dino Polska od 2002 r. Od 2010 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu Spółki.

Dino rozwija sieć sprzedaży

W I kwartale 2020 r. Dino Polska S.A. zakończyła proces inwestycyjny dotyczący uruchomienia 39 sklepów.  Uruchomionych zostało 16 sklepów, a 23 oczekują na otwarcie.

Dla porównania rok wcześniej, w I kwartale 2019 r., uruchomione zostały 33 nowe sklepy. Obecnie, na koniec marca 2020 r. sieć liczyła 1257 sklepów, a ich powierzchnia sprzedaży wyniosła 487,1 tys. mkw.

Dino to polska sieć średniej wielkości supermarketów spożywczych zlokalizowanych w pobliżu miejsc zamieszkania klientów, będąca jedną z najszybciej rosnących sieci na całym rynku handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce. Sklepy zlokalizowane są głównie w zachodniej części Polski.

Model biznesowy Grupy Dino łączy zalety formatu średniopowierzchniowych supermarketów w lokalizacjach dogodnych dla klientów z umiejętnością szybkiego otwierania nowych sklepów oraz atrakcyjnym asortymentem, na który składają się przede wszystkim markowe i świeże produkty w konkurencyjnych cenach.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.