[KOMENTARZ] Marcin Krysiński, Mihiderka: szukamy konsensusu z wynajmującymi

Dzięki szybkiej i bardzo konkretnej reakcji Dyrekcji CH M1 w Zabrzu udało nam się już porozumieć w kwestii de facto częściowego – czyli obejmującego sprzedaż na wynos i w dowozie – uruchomienia naszego zabrzańskiego lokalu. Planujemy jego otwarcie na środę 13.05. Traktujemy to jako pilotażową operację i liczymy, że wnioski z niej wyciągnięte pomogą nam sprawnie otwierać kolejne lokalizacje – komentuje Marcin Krysiński, współwłaściciel sieci Mihiderka.

– Konkretny harmonogram jest obecnie niemożliwy do określenia, tym bardziej, iż cały czas prowadzimy rozmowy z pozostałymi wynajmującymi. Podkreślam, że celem naszego obecnego działania jest ponowne uruchomienie wszystkich 10 lokali, jednak, aby to nastąpiło niezbędne jest osiągnięcie konsensusu z każdym z nich – dodaje Marcin Krysiński.

Negocjacje z wynajmującymi

– Zastanawiająca jest postawa niektórych wynajmujących, którzy – jak powszechnie wiadomo – stosowali do tej pory w swoich umowach najmu zarówno czynsz podstawowy oraz tzw. % od obrotu naliczając wyższą z tych dwóch wartości. Argumentacja zawsze była taka sama. Wynajmujący chciał uczestniczyć w sukcesie najemcy wskazując, że jest to efekt symbiozy obu stron. Czy zatem nie powinno się po prostu zmienić tej zasady na: „niższą spośród tych dwóch wartości?” Wówczas nie dość, że zachowana zostałaby logika całej umowy, jak i oznaczałoby to realne wsparcie najemcy – mówi Marcin Krysiński.

– Jako polska, rodzinna firma nie mamy możliwości udawania, że nic się nie stało i musimy tak renegocjować umowy najmu, aby zachować realną szansę na zachowanie płynności finansowej. Chcemy osiągnąć ten cel w rozmowach indywidualnych z każdym wynajmującym – sądzimy, że nasze propozycje przedstawione oficjalnie w dniu 3.05 są dobrą bazą do dalszych ustaleń na ten temat. Mamy nadzieję, że porozumienie jest w zasięgu ręki – kończy Marcin Krysiński, współwłaściciel sieci Mihiderka.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.