Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

III etap odmrażania gospodarki. 18 maja ruszy gastronomia

Rząd ogłosił dzisiaj trzeci etap odmrażania gospodarki. Od 18 maja ponownie uruchomione zostaną salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także w specjalnym reżimie sanitarnym otwarte zostaną również restauracje, bary i kawiarnie.

Jak zapowiedział podczas dzisiejsze konferencji Mateusz Morawiecki, restauracje, bary i wszystkie inne lokale gastronomiczne zostaną otwarte od 18 maja przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Jak podano w komunikacie, wśród wymogów i zaleceń dla gastronomii, która wznowi działalność 18 maja, są m.in. limit osób w lokalu (na 1 osobę musi przypadać co najmniej 4 mkw.), zachowanie 2 m odległości między stolikami, zachowanie dystansu 1,5 m od gości siedzących przy osobnych stolikach. W ogródkach restauracyjnych nie będzie natomiast konieczności stosowania maseczek i rękawiczek.

– Według epidemiologów przebywanie na świeżym powietrzu jest dużo bardziej bezpiecznie. Zachęcamy do otwierania ogródków tam, gdzie się da – powiedział podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

Czwarty etap przewiduje otwarcie solariów, salonów masaży, siłowni i klubów fitness. W tym czasie otwarte mają zostać także teatry i kina. Nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi.