scf-news-retailnet-pl-logo-white.svg

Blue City: jakość powietrza jest kluczowa dla zachowania bezpieczeństwa

blue-city-z-gory

W centrach handlowych musimy zachowywać dwumetrowy dystans do innych osób, ale nic to nie da, jeżeli w budynkach nie wymienia się powietrza na świeże, a korzysta z recyrkulacji powietrza zużytego.

W rękawiczkach, maseczkach, często dezynfekując ręce – tak wyglądają zakupy centrach handlowych. W sklepach może również przebywać ograniczona liczba klientów. Rządowe wytyczne zalecają również utrzymywanie rygorystycznych zasad w zakresie wymiany powietrza, poprzez doprowadzenie do budynku (w miarę możliwości technicznych) głównie świeżego powietrza z zewnątrz, z możliwie jak najmniejszym dodatkiem powietrza z systemu cyrkulacji.

Wydajny system wentylacyjny

Blue City ma niezwykle wydajny system wentylacyjny, obsługiwany przez 80 central wentylacyjnych, które w 100 proc. korzystają ze świeżego powietrza, a nie pochodzącego z obiegu zamkniętego.

– Wydajność instalacji jest na  bardzo wysokim poziomie: dla powierzchni atrium i pasaży to ponad 500 000 m3/h, z kolei dla powierzchni najmu  to ponad 800 000 m3/h świeżego powietrza) – informuje Robert Pietrzak, Dyrektor Techniczny Blue City.

Dodatkowo przed ponownym otwarciem Blue City wszystkie filtry w urządzeniach zostały wymienione na nowe, a centrale wentylacyjne zdezynfekowane.

Również ogromna powierzchnia i szerokie korytarze Blue City pozwalają zachować bezpieczną odległość  pomiędzy klientami. W centrum wdrożono dodatkowe procedury i czynności dotyczące utrzymania czystości. Służby sprzątające dezynfekują powierzchnie wspólne, poręcze metalowe i poręcze schodów ruchomych, kosze na śmieci oraz automatyczne kasy  parkingowe. Personel serwisowy został wyposażony w maski i rękawiczki ochronne, a ochrona pilnuje przestrzegania przez klientów zasad bezpieczeństwa.

Zachowaniu zasad bezpieczeństwa sprzyja również liczba miejsc parkingowych (2500), dzięki czemu klienci mogą stawać samochodami, na co drugim miejscu.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY
PULS RYNKU
SCF DATABASE

Codzienny newsletter
SCF News | Retailnet.pl

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych
logo blue SCF News - Retailnet.pl-clear
Codzienny newsletter

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych: najemców, deweloperów i inwestorów.

Subscribe

* indicates required