W centrach Gemini Park przybywa klientów. Rośnie wskaźnik konwersji

gemini-park-tychy-9

Centra handlowe Gemini Park w Tychach, Tarnowie i Bielsku-Białej przyciągają coraz więcej klientów. Już dziś do obiektów wróciło ponad 77 proc. klientów. Centra zaczynają także notować pierwsze wzrosty w stosunku do wyników odwiedzalnośći w 2019 roku. Rosnący wskaźnik odwiedzin przekłada się na obroty najemców.

Polacy wrócili do centrów handlowych i to liczniej niż prognozowano. Widać to na przykładzie galerii Gemini Park w Tychach, Tarnowie i Bielsku-Białej. Wszystkie trzy obiekty należące do Gemini Holding od 4 maja notują stabilny przyrost liczby klientów.

– Już pierwszy tydzień po restarcie galerii, kiedy to do naszych centrów wróciło ponad 60 proc. klientów, pokazał, że mamy szansę szybko odrobić footfall. Tym bardziej, że wynik ten był dwukrotnie wyższy niż rynkowe prognozy. Kolejne dni tylko umocniły ten trend – mówi Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding. – W efekcie, już w trzecim tygodniu po odmrożeniu oferty zanotowaliśmy footfall na poziomie sięgającym powyżej 77 proc. w porównaniu do tego samego okresu przed rokiem. To dobra prognoza na przyszłość zarówno dla samych galerii Gemini Park, jak i dla naszych najemców – dodaje.

Rosnące obroty najemców

Tym bardziej, że coraz większy ruch w galeriach przekłada się na rosnące obroty. – Z informacji, jakie do nas spływają, jasno wynika, że wskaźnik konwersji, czyli wpływu liczby odwiedzających na wyniki finansowe najemców, utrzymuje się na wysokim poziomie i podobnie jak footfall od 4 maja wykazuje tendencję wzrostową, pozwalając naszym partnerom biznesowym na stosunkowo szybkie odrabianie strat spowodowanych pandemią – mówi Malcharek.

Tempo, w jakim centra Gemini Park odzyskują klientów widać na konkretnych przykładach. W Gemini Park Tychy footfall w okresie od 4 do 25 maja wynosił 77 proc. w stosunku do notowanego w tym samym okresie przed rokiem. W Gemini Park Tarnów wskaźnik ten wynosił ponad 68 proc., a w Gemini Park Bielsko-Biała oscylował na poziomie ponad 67 proc.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości płynących z centrów Gemini Park. W poniedziałek (25.05) galerie zanotowały znaczący wzrost liczby klientów w stosunku do tego samego dnia przed rokiem. I tak tyski obiekt zanotował footfall o 27 proc. większy, a tarnowski o blisko 17 proc. Klientów przybyło również w Bielsku-Białej. Zgodnie z poniedziałkowymi danymi wróciło tutaj już ponad 90 proc. z nich.

Więcej optymizmu na rynku

– Rynek zweryfikował pesymistyczne prognozy analityków. I to nie tylko pod względem liczby klientów, ale i tempa powrotu do galerii.  W przypadku Gemini Park złożyło się na to kilka czynników. Kluczowym był dostęp do oferty. Galerie wznowiły działalność mając czynne ponad 90 proc. lokali, które mogą obecnie działać.  Niemal w komplecie wznowiono także działalność oferty gastronomicznej – mówi Malcharek.

Jak zaznacza jednak przedstawicielka holdingu, do dalszych wzrostów potrzebne są kolejne bodźce. – Wyczekiwane jest odmrożenie klubów fitness i kin, a także pozostałych elementów oferty rozrywkowej, w tym bawialni dla dzieci i parków rekreacyjnych. Najemcom i galeriom pomogłoby także zniesienie zakazu handlu w niedzielę. Przywrócenie dnia handlowego pozytywnie wpłynęłoby nie tylko na obroty i footfall, ale także na PKB – mówi Malcharek.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.