Żabka rośnie w szybkim tempie

Spółka Żabka Polska, właściciel największej w Polsce sieci sklepów typu convenience, zajęła 29. miejsce w rankingu przygotowanym przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita” – Lista 500 największych polskich przedsiębiorstw. Dzięki znacznemu wzrostowi sprzedaży netto firma odnotowała awans aż o 23 pozycje w stosunku do ubiegłego roku, co czyni ją wiceliderem awansu w pierwszej setce zestawienia.

Lista 500, przygotowana w tym roku już po raz 22., obejmuje największe firmy w Polsce, uszeregowane według wielkości przychodów za poprzedni rok. W tegorocznym zestawieniu Żabka Polska umocniła swoją pozycję, odnotowując awans z 52. na 29. miejsce. W ubiegłym roku sprzedaż netto spółki wzrosła o 23,2 proc. w porównaniu z rokiem 2018 i wyniosła ponad 10 mld zł.

– Tegoroczny awans w zestawieniu największych firm w Polsce to efekt naszych inwestycji w rozwój sieci Żabka. W 2019 roku otworzyliśmy 650 nowych sklepów, zarówno w dużych aglomeracjach, jak i mniejszych miejscowościach. Zmodernizowaliśmy ok. 1,6 tys. placówek. W grudniu świętowaliśmy uruchomienie 6000 sklepu. Co niezwykle ważne, zanotowaliśmy także kilkudziesięcioprocentowy wzrost liczby podpisanych umów franczyzowych. W tym roku, mimo pandemii zakładamy dalszy rozwój sieci, otwarcie szóstego już centrum logistycznego oraz intensyfikację pracy nad rozwiązaniami technologicznymi, które usprawniają naszą działalność – mówi Tomasz Suchański, prezes zarządu Żabka Polska.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.