Echo Investment wypuszcza obligacje o wartości 150 mln zł

Echo Investment wyemituje obligacje kuponowe na łączną kwotę 150 mln zł w ramach podpisanego z mBankiem programu emisji obligacji do maksymalnej kwoty 1 mld zł – podało cytowane przez PAP Biznes Echo Investment w komunikacie. Wartość nominalna oraz cena emisyjna jednej obligacji wynosi 10 tys. zł.

Obligacje zostaną wyemitowane na okres kończący się w 31 maja 2024 roku. Oprocentowanie obligacji ustalone zostało w oparciu o zmienną stawkę WIBOR 6M powiększoną o marżę dla inwestorów. Odsetki wypłacone będą w okresach półrocznych. Spółka podała także, że 1 czerwca nabyła w celu umorzenia obligacje własne o wartości nominalnej ok. 107 mln zł.

Wyniki Echo Investment za I kwartał

Pierwszy kwartał 2020 r. był dla Echo Investment udany. Grupa cieszy się stabilną sytuacją finansową i utrzymuje wysoki stan gotówki: na koniec pierwszego kwartału było to ponad 450 mln zł. O stabilnym rozwoju świadczy także 20-procentowy wzrost wartości aktywów w porównaniu do pierwszego kwartału 2019 r. Obecnie ich wartość to 5 mld zł. Grupa wypracowała w tym czasie ponad 40 mln zł zysku netto.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.